PREMIERA: Kierunek poruszania się na wagę złota w nawigacji pieszej Google Maps

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Dawno, bo już prawie rok w serwisie My mobile nie była opisywana aplikacja Google Maps. Tymczasem warto przedstawić pewną genialną funkcję tytułu, która pojawiła się przy okazji jednej z aktualizacji. Chodzi o rewelacyjny oraz niezwykle praktyczny wskaźnik kierunku poruszania się. Ma on kolosalne znaczenie zwłaszcza w komunikacji pieszej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dzięki niemu użytkownik na momencie łapie orientację przestrzenną i przez to przypadkiem nie przemieszcza się w zupełnie innym kierunku niż lokalizacja punktu docelowego. Jeśli taki błędny kurs występuje, jeszcze łatwiej możemy go skorygować na poprawny. Powyższy zrzut ekranu z aplikacji Google Maps na Androida doskonale obrazuje ten widok łuku, czyli właśnie kierunku przemieszczania się punktu na mapie.

Od razu widać, że osoba przemieszczająca się idzie we właściwym kierunku. W poprzedniej wersji pozycji sama kropka w zasadzie nic nam nie mówiła. Musieliśmy wtedy bazować na poprzedniej lokalizacji niebieskiej kropki. Dopiero na jej podstawie mogliśmy wyciągać wnioski o kierunku przemieszczania się. Teraz używając Google Maps zdecydowanie prościej trafimy do jakiegoś mocno schowanego między blokami mieszkania.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Kierunek poruszania się na wagę złota w nawigacji pieszej Google Maps”

  1. SteveJobs Odpowiedz

    Przypomniały mi się dobre funkcje: fotoradary, duże ikonu w aplikacji OviMapy (nazwa tyle razy zmieniana że pamiętam pierwotnej), z biegiem czasu była ona zubożana, jakieś tam małe funkcje dodawane i znowu odejmowane…cyrk ze strony Noki oraz MicroSoftu oraz aktualnie zmienił się też właściciel który będzie się zapewne przykładał głównie lub tylko do aplikacji w samochodzie a nie telefony itd. Wiele udogodnień brakuje jeszcze w mobilnych aplikacjach :-/ a na Windows 10 brak wszystkiego:-/ czekać aż MAPY stracą aktualizację a YT zablokują XD

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt