PREMIERA: Mechanizm aktualizacji aplikacji w sklepie lepiej działa na iOS niż na Androidzie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Wyobraźmy sobie następującą historię. Mamy w domu szybkie, stabilne i pewne łącze (na tle zmiennej sieci komórkowej) 50 Mb/s. W efekcie chcemy szybko zaktualizować jakieś dwadzieścia aplikacji na swoim smartfonie. W przypadku telefonu z Androidem będzie to trwało około 10 minut, zaś tego z iOS zaledwie 3 minuty. Jak więc widzimy, iPhony są zdecydowanie górą.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dzieje się tak dlatego, gdyż App Store należący do Apple posiada bardzo praktyczną opcję instalowania aktualizacji dla wielu aplikacji jednocześnie. Dzięki temu tytuły odświeżają się raz po raz jak na jakimś wyścigu konnym. W Google Play zaś aktualizacje instalowane są jedna po drugiej. Dopiero zakończenie jednej z nich powoduje start drugiej. Niestety, ale w praktyce niewiele też daje tutaj słynna funkcja aktualizacji Delta.

Co z tego, że wielkości paczek są mniejsze jak wciąż bardzo długo trwa proces finalnego instalowania odświeżonego dodatku w Androidzie. Jest on zdecydowanie dłuższy nawet na tle instalacji pełnej aplikacji w iOS. Aktualizacje Delta świetnie sprawdzają się przy pojedynczej instalacji dajmy na to jakiejś dużej gry. W przypadku masowego uaktualnienia wielu pozycji z telefonu są one w zasadzie bezużyteczne. Szkoda, wielka szkoda.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11580 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Mechanizm aktualizacji aplikacji w sklepie lepiej działa na iOS niż na Androidzie”

  1. sev3 Odpowiedz

    A po co to wszystko uaktualniać? Ja aktualizuje apka tylko wtedy gdy przeczytam że dostała ona jakąś nową ciekawą funkcję lub poprawkę w zakresie który mi.przeszkadzał.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt