PREMIERA: Cmentarzysko smartfonów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

cmentarzysko-smartfonow

Z pewnością każdy z nas je ma. Swoistego rodzaju cmentarzysko smartfonów w szufladzie czy na półce za szybą. To właśnie tam znajdują się stare i nieużywane od lat telefony komórkowe. Mogą to być tak kultowe modele słuchawek jak Sony Ericsson K510, Sony Ericsson W660, Samsung GALAXY Pro czy Nokia Lumia 625. Część z nich z pewnością jest pamiątką sentymentalną.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jeszcze innej grupy urządzeń wręcz nie opłacało się sprzedawać za drobne tzw. januszom biznesu z komisów. Co ciekawe, Polska planuje wprowadzić tzw. opłatę recyklingową zapobiegającą gromadzeniu czasem nawet po kilkanaście starych telefonów komórkowych. Wynosi ona 15 PLN i będzie uiszczana w momencie zakupu nowego smartfonu, gdy nie oddamy jednocześnie starego urządzenia. Oczywiście nowy pomysł rodzi ogromne kontrowersje. Co jeśli, bowiem ktoś chce wciąż używać poprzedniego telefonu chociażby jako odtwarzacza muzycznego.

Nikt przy zdrowych zmysłach przecież nie wyrzuca do kosza słuchawki ze szkodliwą dla środowiska baterią. Ta często po czasie ma tendencje do puchnięcia. Poniższe zdjęcie napuchniętej tylnej klapki Sony Ericssona W660 to potwierdza (choć może na nim tego aż tak mocno nie widać) na tle normalnego Sony Ericssona K510. W sklepach z elektroniką użytkową zawsze możemy ponadto bezpłatnie oddać stare telefony do utylizacji w zgodzie z ekologią. Ewentualnie możemy skorzystać ze specjalnych witryn skupujących smartfony za (niestety) marne grosze.

(fot. My mobile)

KAŻDY Z NAS MA KILKA STARYCH TELEFONÓW

kazdy-z-nas-ma-kilka-starych-telefonow

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 11712 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “PREMIERA: Cmentarzysko smartfonów”

  1. Steve Jobs Odpowiedz

    Każdy ma swój „szrocik”. Ja pozostawiłem E72 i E6 oraz C7 i kilka innych modeli w bdb stanie w szafce, sam nie wiem po co ale są tak tanie że niech lepiej sobie leżakują X lat 🙂 Lumii niestety nie warto nawet przechowywać za długo bo to nie telefon a MP4 XD

    • Kamil

      Moja Lumia 625 dzisiaj otrzymała kolejna aktualizacje Windows 10 Mobile, trup wciąż żywy 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt