HCE to wielka przyszłość mobilnych płatności zbliżeniowych

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

hce-to-wielka-przyszlosc-mobilnych-platnosci-zblizeniowych

Wielką zaletą technologii HCE jest brak pośrednika w postaci sieci komórkowej przy wykonywaniu mobilnych płatności zbliżeniowych telefonem przez standard NFC. W efekcie znika wiele rozmaitych problemów jak chociażby konieczność wymiany karty SIM na jej specjalną wersję czy też dostępność danego smartfonu na listach operatora.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Brak Nokii Lumii 735 z łącznością NFC był nawet opisywany na łamach My mobile jako tragiczny przykład tej jakże skomplikowanej sytuacji. Teraz dzięki technologii HCE tego typu kłopoty znikają. Nie będziemy musieli się bawić w wymianę kart SIM lub też czekać na łaskę sieci komórkowej w kwestii wspierania danego telefonu. Wystarczy jedynie instalacja dedykowanej aplikacji, ale to już jest standardowa procedura nie do przejścia.

Tym samym może dobrze operatorzy Play i Plus robią, że nie inwestują ogromnego kapitału do obsługi płatności zbliżeniowych NFC jak T-Mobile czy Orange. Przyjdzie bowiem HCE, które załatwi wszystko. Co ciekawe, największy polski internetowy bank, mianowicie mBank również przymierza się do wprowadzenia tego standardu. Dzięki temu nie będzie już wymogu wiązania się z sieciami komórkowymi T-Mobile i Orange, co potwierdza dedykowana podstrona www.mbank.pl/indywidualny/karty/platnosci-telefonem/karta-nfc-mastercard-debit-paysim.

(fot. MBank/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “HCE to wielka przyszłość mobilnych płatności zbliżeniowych”

  1. xiumanag Odpowiedz

    Jeszcze większe uzależnienie od jednego urządzenia. Beznadzieja totalna.
    Ja wolę płacić kartą.

    • Kamil

      Gadasz głupoty, HCE to wielki przełom, który rozrusza trochę rynek płatności mobilnych bez pośrednictwa operatorów telefonii komórkowych go nieco hamujących

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt