Tizen rusza do Europy na podbój Windows Phone

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

tizen-rusza-do-europy-na-podboj-windows-phone

Według informacji zagranicznych mediów, Samsung testuje w kilku krajach Starego Kontynentu swój autorski mobilny system operacyjny Tizen. To może oznaczać, że w bliskiej przyszłości zadebiutuje on na poważne w Europie. To z kolei są bardzo duże kłopoty dla innej platformy komórkowej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Chodzi oczywiście o Windows Phone, dla którego Europa jest prawdziwym przyczółkiem. W żadnym innym rejonie świata mobilne kafelki od Microsoftu nie mają udziałów rynkowych na poziomie nawet 10%. Z pewnością jak tylko Samsung podmieni po cichu Androida na Tizena na wzór nakładki TouchWiz to masa tzw. zwykłych klientów nawet tej zmiany nie zauważy. To później będzie mogło się przełożyć na koniec Windows Phone.

Nikt przecież nie ma chyba wątpliwości jak znaczący jest potencjał największego producenta globu w temacie telefonów komórkowych. Co ciekawe, Samsung Z3 napędzany właśnie Tizenem ma mieć całkiem przyzwoitą specyfikację wliczając w nią 5 calowy ekran HD, 1.5 GB RAM pamięci operacyjnej czy kamerę Full HD. Natomiast Microsoft Lumia w swoim najnowszym modelu ma postawić na wyjątkową niską cenę rzędu 320 PLN. Za te pieniądze otrzymamy procesor Qualcomm Snapdragon 210 z łącznością LTE oraz wyświetlaczem HD (mamy też przedni wizjer do opcji videocall w jakości 1080p@30fps).

(fot. Tizen/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt