Wyjaśnienie symboliki zużycia baterii w Androidzie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

wyjasnienie-symboliki-wykresu-zuzycia-baterii-w-androidzie

Najpopularniejszy na świecie mobilny system operacyjny Android od wersji 2.3 Gingerbread posiada bardzo ciekawą funkcję, dzięki której możemy w łatwy i przyjemny sposób sprawdzić szczegółowo tempo zużywania się baterii w naszym smartfonie. Opcja ta od wydania 2.2 Froyo w dół polegała wyłącznie na prezentowaniu informacji z czasem od ostatniego odłączenia ładowarki oraz czynnościami wykorzystującymi ogniwo (czuwanie w sieci, telefon bezczynny czy też wyświetlacz).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Dopiero w pierniczku pojawiła się funkcja prezentowania wskaźnika zużycia baterii na zasadzie wykresu. Od mroźnej kanapki opcja ta jest jeszcze bardziej rozbudowana. Warto zatem w tym miejscu zwrócić uwagę, co tak naprawdę ten dziwny wykres na obrazkach użytych w tym artykule oznacza. Być może wielu nie ma pojęcia o co w nim chodzi. I tak najwyższy wskaźnik oznacza nic innego jak fakt największego stopnia naładowania akumulatora. To dlatego z biegiem czasu jego moc spada. Charakterystyczne załamanie na powyższej grafice oznacza moment podłączenia smartfonu do ładowarki.

Po około 17 godzinach w miarę intensywnego używania telefonu wcale nie jest to najgorszy rezultat. Trzeba też obowiązkowo wspomnieć o kolorach występujących w sekcji Menu > Ustawienia > O telefonie > Zużycie baterii. Zielony oznacza bezpieczny stopień naładowania baterii, żółty umiarkowany i czerwony niski. Z kolei niebieski to aktywność użytkownika. Pod tym pojęciem należy rozumieć fakt, że smartfon nie leży bezczynnie z nieaktywnym wyświetlaczem (pomijając nawet włączoną synchronizację poczty Email lub też powiadomień z serwisów społecznościowych). Akurat w przypadku powyższego obrazka pierwsze dwie krótkie niebieskie linie oznaczały sprawdzenie treści opublikowanych w My mobile za pośrednictwem Opery Mini i sieci EDGE operatora. Dwie następne długie kreski to przeszło godzinne surfowanie po internecie na łączności Wi-Fi oraz słuchanie muzyki w formacie MP3.

(fot. My mobile studio)

STATUS BATERII W ANDROIDZIE PRZED PODŁĄCZENIEM DO ŁADOWARKI I PO

battery-status-android-charts

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

4 komentarze do “Wyjaśnienie symboliki zużycia baterii w Androidzie”

    • Kamil

      Wiem, zauwazylem ten blad podczas drugiego sprawdzania na Operze Mini. Wieczorem zostanie to poprawione

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt