Play startuje z 4G LTE 15 Mb/s i prezentuje nowe taryfy abonamentowe Formuła Unlimited

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

play-startuje-z-4g-lte-15-mbs-i-prezentuje-nowe-taryfy-abonamentowe-formula-unlimitedPoniedziałek, 9 września 2013 roku był bez wątpienia kapitalnym dniem w świecie telekomunikacji. Wydarzyło się w nim tak wiele rzeczy, że ciężko jest ogarnąć temat. W największym skrócie zaś można to streścić jednym zdaniem. Trzy sieci komórkowe wprowadziły do swojej oferty przełomowe nowości nie wspominając o premierze smartfonów Apple iPhone 5 oraz iPhone 5S mającej miejsce już za kilka godzin. Są to telkomy Play, T-Mobile i Heyah. Na początek zaczniemy od tego pierwszego gracza.

Play wprowadził do swojej oferty oficjalnie standard 4G LTE. Co ciekawe, serwis My mobile przewidział taki stan rzeczy już w piątek 6 września bieżącego roku. Tak więc ponownie potwierdza się jego swoistego rodzaju kunszt o jakości nie wspominając. Niestety, początkowo zasięg łączności LTE będzie ograniczony do wybranych miast Polski (o tym także wcześniej wspominano w przed momentem zaznaczonym linku). Kolejną potężną wadą jest ograniczenie transferu do poziomu zaledwie 15 Mb/s czy działanie wyłącznie na własnych nadajnikach (nie ma roamingu krajowego z Plusem).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W tym momencie rodzi się pytanie czy w ogóle jest sens przełączać się na standard LTE z uwagi na większe zużycie baterii. Przecież na teoretycznie gorszej łączności HSPA+ osiągniemy prędkość 21 Mb/s, a w trybie podwójnego (Dual Carrier) pasma aż 42 Mb/s. Ponadto zasiąg usługi jest znacznie większy niż 4G LTE dla zaledwie 13 miast (są to kolejno Warszawa, Toruń, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Koszalin, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Tarnów, Częstochowa i Wałbrzych), o których Play wspomina na konferencji prasowej. Tak więc zapomnijmy o wartościach 150 Mb/s czy 100 Mb/s dostępnych w sieci komórkowej Plus. Na szczęście Play zapowiada, że do końca przyszłego roku postawi aż 3.200 masztów BTS i technologia LTE wtedy dotrze do 70% populacji (nie mylić z powierzchnią terytorialną) Polski. Postępy jej budowy można śledzić na www.4glte.play.pl. Oczywiście telkom przygotował w związku z tą okazją nowe taryfy abonamentowe.

Nie będziemy jednak bawić się w szczegółowe opisywanie każdej z nich, ponieważ informacje znajdziemy na slajdach oficjalnego bloga Play (w tej chwili trwają intensywne, nocne prace na głównej witrynie P4 podobnie jak w My mobile studio). Przedstawimy natomiast najważniejsze kwestie. Nowe abonamenty nazywają się Formuła Play Unlimited, Formuła 4.0 Unlimited oraz Formuła Europa Unlimited. Tradycyjnie są też ich odpowiedniki typu tylko SIM i biznesowe. W Pierwszej formule skupiono się na możliwości wykonywania nielimitowanych połączeń w Play. Za inne rzeczy jak chociażby Internet płacimy normalnie na zasadzie dokupienia paczki. Dużo lepiej natomiast sytuacja prezentuje się dwóch ostatnich opcjach, choć są droższe. Obie z nich zawierają nielimitowany dostęp do internetu LTE o wielkości do 200 GB miesięcznie (ciężko jest te ograniczenie wykorzystać przy normalnym użytkowaniu) aż do 2014 roku. Ostatnia z nich na deser ma opcję darmowego odbierania rozmów w roamingu.

(fot. Play/My mobile studio)

MAGDALENA RÓŻCZKA PROMUJE 4G LTE OD PLAY

KUBA WOJEWÓDZKI PROMUJE 4G LTE OD PLAY

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Play startuje z 4G LTE 15 Mb/s i prezentuje nowe taryfy abonamentowe Formuła Unlimited”

  1. Janek Odpowiedz

    Jeszcze jedna ważna kwestia w 4.0 i Europie. Zapomniałeś napisać o warunkach SMS/MMS i stacjonarnych połączeń.

    4.0 ma w standardzie brak SMS/MMS bez limitu (można dokupić za 10zł) i brak stacjonarnych bez limitu, a Europa ma wszystkie połączenia krajowe bez limitu w tym stacjonarne, krajowe SMS/MMS bez limitu, roaming odbieranie UE bez limitu (+ jak każda 2GB danych za 20zł)

  2. Daroo Odpowiedz

    Powiedzmy sobie szczerze gdy działa nadajnik nieobciążony to zawsze wszystko będzie działało ale czemu jest to robione w miastach gdzie jest mała aglomeracja to przekracza sens tych gdzie czekają na znacząca alternatywę kabla (switch – modem) i CP. Ogólnie życzę powodzenia ale przy tego typu rozmieszczeniu można liczyć oby na 2015 rok

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt