Sony Mobile

Oficjalna aplikacja YouTube na Windows Phone dostępna [aktualizacja]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

oficjalna-aplikacja-youtube-na-windows-phone-dostepnaZwolennicy Windows Phone zyskują właśnie kolejny ważny powód, dla którego śmiało można stawiać na urządzenie napędzane mobilnymi kafelkami. Po ogromnych sporach firmy Microsoft z korporacją Google wreszcie doczekaliśmy się (zgodnie z zapowiedziami) premiery oficjalnej aplikacji YouTube w sklepie Windows Phone Store.

Program możemy pobrać już teraz z zasobów tego repozytorium na jednej z podstron. Tym samym jeszcze bardziej poprawiają się statystyki dostępności aplikacji dla Windows Phone. W zaznaczonym artykule wspominaliśmy, że sytuacja mobilnych okienek wcale nie rysuje się aż tako mocno tragicznie jak to się mogło początkowo wydawać.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Owszem nie znajdziemy na niej popularnych aplikacji typu Flipboard, Opera Mini czy Google Maps (jest masa podróbek) to w większości przypadków są dostępne inne znane pozycje. Znacznie gorzej ten problem wygląda natomiast w konkurencyjnym, choć ostatnio przegrywającym walkę o miano trzeciej mobilnej platformy świata BlackBerry OS. Oczywiście o darmowych grach Angry Birds na Windows Phone możemy zapomnieć jak to jest chociażby w przypadku Androida. Jest to jednak temat na zupełnie dłuższą, zdecydowanie inną historię. Wpływ na nią ma liczba użytkowników danej platformy jak i jej mentalność w kwestii dokonywania opłat za dobra cyfrowe. Z tym niestety jak doskonale wiemy, bywa tragicznie. Klienci zielonego robota potrafią instalować z nieoficjalnych źródeł aplikacje o wartości zaledwie kilku złotych.

[AKTUALIZACJA]

Koncern Google wycofał aplikację YouTube z dedykowanego sklepu na smartfony z Windows Phone. Przyczyną takiego stanu rzeczy były kwestie formalne, których w 100% nie wypełnił Microsoft podczas tworzenia programu. Można do nich zaliczyć chociażby brak stworzenia aplikacji w wymaganej technologii HTML 5 czy wyświetlanie źle dopasowanych reklam (było to związane z niedostępnością do API).

(fot. Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10173 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “Oficjalna aplikacja YouTube na Windows Phone dostępna [aktualizacja]”

    • Kamil

      Ta cała firma Google coraz bardziej mnie denerwuje ostatnio 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt