Google Chrome też będzie kompresowało dane

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

google-chrome-tez-bedzie-kompresowalo-danePrzejście mobilnej Opery na silnik WebKit (zamiast pozostanie przy autorskim Presto) może oznaczać nie tylko same zalety, ale również poważne wady. Jak już wcześniej wspominaliśmy, chodzi o kwestię straty konkurencyjnego produktu na rynku. Teraz okazuje się, że Google bardzo mocno chce zagrozić silnej pozycji aplikacji Opera w sektorze komórkowym.

Gigant z Mountain View wprowadza funkcję kompresowania danych do programu Chrome. Ta opcja jest doskonale znana wszystkim użytkownikom produktów Opera Mini czy Opera Mobile (z włączonym trybem Opera Turbo). Tak więc paradoksalnie wybór silnika WebKit, który działa również na Chromie może w przyszłości pogrążyć norweskiego dostawcę.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tak się stanie, jeżeli z biegiem czasu jakość tytułu Opera spadnie. Ostatnio nawet słychać pierwsze negatywne głosy odnośnie najnowszej Opery na Androida z silnikiem WebKit. To może być początek upadku dawnej legendy w temacie mobilnych przeglądarek na nasze telefony komórkowe. O ile jeszcze w przypadku feature phonów jej pozycja jest niezagrożona (tam dalej pozostanie Presto), o tyle w kwestii smartfonów nie jest już ona aż tak mocno pewna. Nawet Nokia bawi się w tworzenie własnej przeglądarki na platformie Java J2ME na zwykłe słuchawki z kompresją danych. Jednak jej jakość jest fatalna w porównaniu z Operą Mini i trzeba sobie szczerze powiedzieć, że nie ma ona najmniejszych szans w starciu z nią. Tak więc naprawdę ciekawie zapowiada się dalsza przyszłość tego typu aplikacji zwłaszcza na smartfonach.

(fot. Google/Opera/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Google Chrome też będzie kompresowało dane”

 1. Derick Odpowiedz

  Wszystkie rodzaje Opery mają kompresje z desktopową włącznie – funkcja zwana dość niefortunnie „opera turbo”. Sam z niej nie raz korzystam na stacjonarce, gdy potrzebuje jakiegoś łatwego proxy, którym jest właśnie serwer opery do kompresji (tak walczę przykładowo tu i tam z ultra feministkami. 😉 Zaletą tego jest to, że w dowolnym miejscu, żaden admin, mod, któremu nie spodobają się nasze wypowiedzi, posty, czy komentarze, nie zamknie nam ust i nie bloknie trwale IP. Wystarczą dwa kliki restartujące proxy IP i piszemy znów. Tak się uczy pokory młodszych, którzy chcieliby rządzić bezkarne w necie, ale ich wiedza jest na to zbyt licha.. 😉

  Natomiast co do Chroma to nie polecam – nie ma drugiej przeglądarki, która tak intensywnie by nas szpiegowała jak Chrom. Kto dba o swoją prywatność w internecie unika tego jak ognia. Jak już to używać modyfikacji Chromium, który jest wyczyszczony ze szpiegowskich modułów a przy tym bardzo szybki.

 2. minik971 Odpowiedz

  Derick, przez takich trolli są niezłe problemy. Uwierz, czasem potrafię dać 20 banów, bo ktoś nie potrafi się opamiętać.

 3. Derick Odpowiedz

  @minik971 – Najgorzej jest wtedy, kiedy administracja trolluje, biorąc się za dziedziny życia o której nie mają dostatecznie dużej wiedzy. Też banujesz takich, którzy wiedzą więcej od Ciebie, lub prezentują odmienne poglądy, których nie możesz z sensem odeprzeć? Bo o takich przypadkach wspominam.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt