Już wkrótce w Biedronce zapłacimy smartfonem za zakupy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

juz-wkrotce-w-biedronce-zaplacimy-smartfonem-za-zakupyUlubiony sklep Polaków, Biedronka (nie licząc słynnych paczek Top Chips o smaku zbliżonym do tych dużo droższych marki Lay’s czy produktu Cola Original niewiele odbiegającego od legendarnego brandu Coca-Cola) ma jedną poważną wadę. Nie da się w nim płacić za nasze zakupy kartą płatniczą.

To co w innych dyskontach typu Tesco od lat jest standardem (nawet małe sumy 1 czy 2 PLN są pobierane z konta) w Biedronce było niemożliwe. Oczywiście jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nie inaczej jest i w tym przypadku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Biedronka wprowadzając płatności kartą zawsze by odprowadzała ogromne prowizje (liczone w skali ogółu) dla takich wydawców jak Visa czy MasterCard. To właśnie dlatego firma sprytnie pomyślała o ustawieniu bankomatów Euronet na miejscu. Zainteresowany klient błyskawicznie pobierze pieniądze i zapłaci gotówką. Przedsiębiorstwo zaś na tym procesie nic nie straci. Szykują się jednak zmiany w sposobie płatności w Biedronce. Według nieoficjalnych informacji sklep pracuje nad wdrożeniem płatności mobilnych z wykorzystaniem smartfonów.

Całość ma polegać na stworzeniu aplikacji, a następnie jej pracy w formie elektronicznej portmonetki wcześniej zasilonej (coś na wzór SkyCach czy moBiLET o mPay nawet nie wspominając) i podaniu kodu kasjerowi, który na samym końcu wprowadza go do kasy i zatwierdza transakcję. W momencie finalnym akcji programu będzie wymagane połączenie z internetem. Na szczęście nie będzie z tym żadnego problemu, ponieważ na miejscu zostaną zainstalowane hotspoty Wi-Fi. Trzeba przyznać, że pomysł wydaje się interesujący. Choć nawet łączność WLAN jest zbędna w dzisiejszych czasach z uwagi na wszechobecne lejki w pakietach internetowych.

Niestety możemy zapomnieć o prawdziwych płatnościach zbliżeniowych NFC, które choć dumnie promowane przez Orange jako sukces 2012 roku to naszym zdaniem są one dużym niewypałem. Zwykli zjadacze chleba w ogóle nie mają pojęcia o tej technologii. Pozostaje zatem czekać, aż aplikacja mobilna Biedronki stanie się faktem. Swoją drogą to szkoda, że nikt jeszcze nie wpadł na to, aby środki na drobne zakupy pobierać normalnie z naszego konta telefonicznego Pre-paid. Wiele osób dysponuje na nich pokaźnymi sumami i robią sobie skarbonki. Dla takiej grupy użytkowników byłaby to propozycja niemalże idealna.

(fot. Biedronka/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Już wkrótce w Biedronce zapłacimy smartfonem za zakupy”

  1. Kamil Odpowiedz

    W 2Q/2013 platnosci mobilne w Biedronce maja stac sie faktem przy wspolpracy BZ WBK i Alior Bank

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt