Choć Microsoft Office Mobile już w 2013 roku zawita na Androida oraz iOS to może mieć spore problemy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

No i potwierdzają się informacje sprzed niespełna miesiąca. Mówiły one o tym, że jedyne oficjalne wydanie mobilnego programu Office od Microsoft pojawi się na Androida oraz iOS (urządzenia Apple). Teraz znamy więcej szczegółów na ten temat. Premiera aplikacji z popularnego na komputerach pakietu biurowego ma mieć miejsce już w pierwszej połowie nowego 2013 roku.

W przypadku platformy iOS ten moment ma nadejść w lutym. Z kolei użytkownicy Androida na niego będą musieli poczekać aż do maja, czyli o trzy miesiące dłużej. Co jednak najważniejsze, produkt Microsoft Office Mobile będzie darmowy. To może być sporym zaskoczeniem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Możemy zatem przeglądać dokumenty Worda, Excela czy prezentacji PowerPoint bez dodatkowych kosztów. Niestety funkcja edycji będzie już płatna, ponieważ wymagane w niej jest zalogowanie się do usługi Microsoft Office 365 opartej na chmurze (zewnętrznych serwerach). I właśnie tutaj pojawia się największy problem. Konkurencyjni dostawcy smartfonów dołączają bardzo często płatne wersje aplikacji premium z możliwością edycji włącznie. Idealnym przykładem jest Samsung Galaxy Pro z fabrycznie dostępnym oprogramowaniem ThinkFree Office w pełnym wydaniu o wartości około 30 PLN. Aż dziwne, że żaden inny serwis nie zwrócił na ten istotny element uwagi.

Produkt występuje w wielu modelach koreańskiego producenta. Na potrzeby tego artykułu wykonaliśmy nawet szereg testów z edycją tekstu w prezentacji PowerPoint. Bez problemu dało się zmienić wielkość czcionki czy nawet samą frazę na inną. Jedynym plusem oficjalnego klienta Microsoft Office Mobile może być tylko fakt idealnej kompatybilności. Spora grupa użytkowników skarży się bowiem, że po przeprowadzeniu takich prac edycyjnych na plikach są problemy z ich poprawnym wyświetlaniem później na ekranie komputera. W naszym przypadku wszystko działało bez żadnych niepokojących niespodzianek. Zmieniony plik *.ppt wyglądał zupełnie tak jakby był edytowany za pomocą komputera, a nie smartfona.

Wszystko zatem wskazuje na to, że Microsoft sam do końca nie wierzy w sukces platformy Windows Phone 8 skoro zdecydował się na taki krok udostępnienia swojego kluczowego produktu konkurencyjnym systemom Android czy iOS. Wcześniej jego mobilny pakiet biurowy był jeszcze dostępny na Symbiana (Nokia Belle), ale to jest tylko żywy trup zupełnie nie liczący się na rynku. Na pocieszenie możemy tylko dodać, że mobilne okienka będą trzecią siłą w mobilnym świecie według wielu raportów firm analitycznych. Oczywiście królować dalej będą Android oraz iOS. Na koniec w formie ciekawostki warto jeszcze wspomnieć, że aplikacje Microsoft już figurują w Google Play. Są to chociażby takie programy jak OneNote, SkyDrive czy pozycje związane z Xbox.

(fot. Microsoft/Google/Apple/My mobile studio)

PRZEGLĄD APLIKACJI THINKFREE OFFICE

Przygotowane przez

jest autorem 11852 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt