Żarówki Philips Hue, pomysł ciekawy ale wykonanie za drogie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Czasami naprawdę warto oglądać półgodzinny program Teleserwis stacji TVN 24, który emitowany jest od poniedziałku do piątku o 17.30 (oraz 21.00). Bardzo często w nim są prezentowane ciekawe informacje ze świata mobilnych technologii. Nie inaczej było w dosyć innowacyjnym przypadku, który za chwilę przedstawimy.

Mowa o bezprzewodowych żarówkach Philips Hue, które notabene będzie można kupić w sklepach Apple. Jest to normalne, ponieważ produkt będzie zarządzany (sterowany) specjalną aplikacją na iPhona. W niedalekiej przyszłości (w grudniu bieżącego roku) na szczęście jest planowane wydanie programu na Androida.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Żarówki Philips Hue potrafią generować światło aż w 90 różnych kolorach. W efekcie za pomocą naszego smartfona możliwe jest sterowanie zarówno jego natężeniem jak i barwami. Tym samym w zależności od nastroju możemy wygodnie dostosować klimat do panującej aktuanie sytuacji jak chociażby włączenie koloru czerwonego podczas romantycznej kolacji przy świecach. To jednak nie jest jeszcze wszystko. Możliwe jest też zdalne włączenie światła w celu zmylenia potencjalnych złodziei jak to zrobiono kiedyś w słynnym filmie Kevin Sam W Domu. 

Niestety największą wadą zestawu Philips Hue składającego się z trzech żarówek oraz specjalnej stacji bazowej podłączanej do routera jest cena wynosząca przeszło 600 PLN (dokładnie 199 dolarów). Można zatem założyć, że każda z nich kosztuje 200 PLN. To trochę dużo jak na żarówkę, nawet tą ekologiczną. Musimy jednak pamiętać, że sojusze z Apple tak właśnie się kończą i tanich produktów nie należy oczekiwać. Z drugiej jednak strony w supermarketach ceny są bardzo niskie, ale również praca jest w takich miejscach wyceniana na pół darmo. Każdy człowiek chce przecież godnie żyć. Więcej szczegółów o żarówkach Philips Hue znajdziemy na witrynie www.meethue.com.

(fot. Philips/My mobile studio)

ŻARÓWKI PHILIPS HUE

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Żarówki Philips Hue, pomysł ciekawy ale wykonanie za drogie”

  1. Balcerz Odpowiedz

    Pamiętajmy, że produkt ten to nowość, która dopiero wchodzi na rynek i być może w przyszłym roku będzie on dostępny także normalnie w sklepach. Wtedy być może cena też będzie przystępniejsza? 
    Oto oficjalna Wypowiedź Philips Lighting Poland na Google Plus odnośnie dostępności tej technologii: 
    „Obecnie produkty Philips Hue są dostępne poprzez sieć sprzedaży Apple. Jeśli chodzi o dystrybucję w przyszłym roku to nie mamy jeszcze potwierdzonego wejścia tych produktów do regularnej sprzedaży w Polsce. Zobaczymy jak sytuacja będzie się rozwijać i na pewno poinformujemy Was o postępach. Póki co zapraszamy naszych konsumentów do kupowania Philips Hue w sklepach Apple.” 
    A tutaj link do profilu – https://plus.google.com/u/0/b/112746248013509463963/112746248013509463963/posts 

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt