Najbezpieczniejszy mobilny system operacyjny to iOS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Do tej pory głównie smartfony marki BlackBerry miały opinię najbardziej bezpiecznych. W efekcie ze sprzętu producenta Research In Motion korzysta nawet słynny amerykański Pentagon. Teraz jednak okazuje, że produkty iPhone mogą się pochwalić także bardzo wysokim stopniem zabezpieczeń.

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego próbowała nawet sprawdzić możliwości iOSa. Ku zdziwieniu wszystkich tej organizacji rządowej nie udało się złamać zabezpieczeń iPhona od Apple. Tak więc możemy śmiało powiedzieć, że smartfony tego producenta są naprawdę bezpieczne.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Niestety tego samego określenia nie można już zastosować do systemu operacyjnego Android, który od lat uchodzi za najbardziej zawirusowaną platformę. Potwierdza to nie tylko jedno, ale cały szereg różnych (zupełnie niezależnych) badań. Specjaliści do spraw bezpieczeństwa wielokrotnie sprawdzali Androida pod kątem zabezpieczeń i ten zawsze wypadał najsłabiej w starciu ze swoją konkurencją. Jego ogromna popularność liczona w liczbie 1 miliona aktywacji dziennie zbiera właśnie takie żniwa. Potem jest ona celem największej ilości deweloperów tworzących z uporem maniaka złośliwe oprogramowanie. Dosłownie co kilka miesięcy możemy usłyszeć historie takich nagłośnionych przypadków aplikacji generujących znaczne koszty.

(fot. Apple/Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10740 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt