Facebook jeszcze bardziej multimedialny i cięższy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Oficjalna aplikacja Facebook na Androida doczekała się w ostatnim czasie zmian wizualnych w sposobie wyświetlania strumienia z informacjami. Nowości wykonane zostały w locie (nie musieliśmy aktualizować programu w wersji 1.9.2 znowu wolnej od śmieci), ponieważ jej kod źródłowy działa na zasadzie pobierania gotowych rozwiązań z internetowych serwerów (wystarczy tylko tam dokonać modyfikacji, zaś później przejdą one do telefonu).

Niestety teraz mamy bardziej multimedialny sposób prezentacji wiadomości. Pod każdą z nich znajduje się duża, czytelna grafika (zdjęcie przyjaciół, lubianych marek i brandów). Wcześniej były to tylko miniaturki, dopiero w momencie kliknięcia na nie wyświetlała się nam pełnowartościowa zawartość.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W przypadku zaktualizowanej w locie aplikacji Facebook te same miniaturki są już gigantycznych rozmiarów. To oznacza, że produkt już możemy powoli wykreślać z listy działających na lejku 32 kb/s. Bez problemu w takiej sytuacji mogliśmy korzystać z Opery Mini, GG, Google Maps, poczty Email (np: Gmail). Na nim mobilny Facebook bardzo mocno się dławił, a co dopiero będzie teraz gdy doszło jeszcze więcej grafik. Nowy wygląd tzw. streamu prezentujemy na obrazku obok niniejszego artykułu. Stary możemy zobaczyć na serwerach Google Picasa Web Albums. Już na pierwszy rzut oka widać kolosalną różnicę. Teraz zwykła mobilna aplikacja Facebook, która ma już 500 milionów użytkowników może nam poważnie spustoszyć pakiet internetowy (paradoksalnie szybciej niż niezwykle oszczędna Opera Mini).

(fot. Facebook)

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Facebook jeszcze bardziej multimedialny i cięższy”

  1. Kamil Odpowiedz

    No niestety i na lejku 32 kb/s nowa mobilna aplikacja FB na Androida już nie działa 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt