Praktycznie nie ma już miejsca na 5-tego operatora strukturalnego

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Przedstawiciele UKE co jakiś czas podają swoje opinie na temat rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Ostatnia z nich dotyczyła nawet faktu, że w kraju nad Wisłą wciąż jest jeszcze realne miejsce dla kolejnego już operatora strukturalnego. Takie informacje padają w związku z przetargiem na niezwykle intratną (wciąż jeszcze wolną) częstotliwość 1800 MHz. Piąta nowa sieć komórkowa naszym zdaniem zupełnie by nie miała szans na skuteczną walkę z W4 (tzw. Wielką Czwórką).

Spektakularne upadki graczy wirtualnych MVNO tylko to potwierdzają. Likwidacja bardzo dobrej sieci komórkowej GaduAIR jest niemalże idealnym przykładem. Dobra cena w jej przypadku nie pomogła do osiągnięcia sukcesu. Zabrakło natomiast ogromnych środków na powszechną reklamę i marketing. Jeżeli już ktoś miałby się bawić w inwestowanie miliardowych środków to musiałby by to być jakiś magnat finansowy, szejk dorabiający się fortuny na petrodolarach.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przykładem (czysto hipotetycznym) jest sieć komórkowa Virgin Mobile z uwagi na postać bardzo znanego prezesa. Richard Branson, bo o nim mowa ma już tyle pieniędzy, że wziął się za spełnianie swoich kosmicznych marzeń (stworzenie firmy Virgin Galactic, która zajmuje się turystyką kosmiczną) oraz realizacji całkiem przyziemnych przygód (lot balonem dookoła świata, przepłynięcie tylko na łodzi Oceanu Atlantyckiego). Mniej zamożni ludzie, czy też przedsiębiorcy zupełnie nie mają czego szukać na bardzo trudnym i niezwykle konkurencyjnym rynku komórkowym.

Ostatni przykład z takimi samymi abonamentami pokazał, jak ostra oraz zacięta jest walka między telkomami. Dosłownie nikt nie odpuszcza i doszło do ewenementu na skalę światową, że w przeciągu jednego miesiąca oferty wszystkich dużych sieci komórkowych w abonamencie będą niemalże identyczne. Wszędzie za cenę 79 PLN otrzymamy telekomunikacyjną wolność. Pod tą postacią należy rozumieć nieograniczone rozmowy i wysyłanie wiadomości SMS ze wszystkimi sieciami w kraju. Play dorzucił do tego jeszcze 1 GB pakiet danych (z bezpiecznym lejkiem) w opcji Facebook Offers. Już teraz jest nieźle, a będzie jeszcze lepiej.

(fot. Nokia)

Przygotowane przez

jest autorem 11454 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt