Android 4.0 Ice Cream Sandwich praktycznie nie istnieje

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Najnowsza wersja Androida 4.0 Ice Cream Sandwich jest jak Yeti. Co prawda wszyscy o nim słyszeli, ale tak naprawdę tylko niewielu go widziało na własne oczy. Te stwierdzenie idealnie pasuje do mroźnej, lodowej kanapki. Gigant z Mountain View, firma Google właśnie podała najnowszy raport z udziałem w rynku poszczególnych wersji jego mobilnego systemu operacyjnego.

Najbardziej świeży Android 4.0 Ice Cream Sandwich jest zainstalowany tylko na 2,9% urządzeń. Jest to tak mała ilość, że zawiera się nawet w granicach błędu statystycznego. Równie znikomy udział, zaledwie 3,3% ma wersja Android 3.0 Honeycomb. Jest to zapewne związane z jej nieco innym przeznaczeniem (na tablety, a nie telefony komórkowe).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Android 4.0 Ice Cream Sandwich miał te dwie rzeczy połączyć w jeden spójny element. Wszystko wskazuje na to, że w tej chwili zupełnie nie udało mu się tej trudnej sztuki dokonać z uwagi na znikomą popularność. Później jest najpopularniejsza wersja Android 2.3 Gingerbread z zasięgiem aż 63,7%. To właśnie on jest najbardziej optymalnym wyborem w tej chwili, ponieważ największa ilość aplikacji na nim zadziała bez jakichkolwiek problemów. Potem na liście jest stary, ale wciąż jeszcze poczciwy Android 2.2 Froyo z wynikiem 23,1%.

Celowo podkreśliliśmy jego wyjątkowość ponieważ tylko na nim może nam zadziałać (o dziwo) kilka atrakcyjnych gier np: Speeedway GP 2011. Froyo jest dzisiaj wyborem minimalnym, jeśli chodzi o kupno telefonu komórkowego z Androidem. Starsze wersje praktycznie nie są już wspierane przez środowisko programistów oraz deweloperów z uwagi na odmienną architekturę (różnice w SDK do tworzenia aplikacji są znaczne, stąd masa rzeczy z Google Play na takich smartfonach nie zadziała nam poprawnie). W dodatku wydania poniżej Froyo nie wspierają funkcji przenoszenia aplikacji z pamięci telefonu na kartę microSD co może być dużym kłopotem.

Znikome udziały w rynku należą już do Androidów 2.1 Eclair (6%), 1.6 Donut (0,7%) oraz 1.5 Cupcake (0,3%). Problem fragmentacji jest zatem widoczny gołym okiem. Z pewnością będzie on trapił Google jeszcze przez wiele długich lat, chyba że zapłaci on producentom za masową aktualizację starych słuchawek. Ci w tej chwili oczywiście tego nie robią, ponieważ z biznesowego punktu widzenia dochodzi to tak niepożądanego wydłużenia cyklu życia produktu. To z kolei przekłada się dalej na mniejsze zyski z tytułu kupna nowych smartfonów z zupełnie świeżym oprogramowaniem.

(fot. Google)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Android 4.0 Ice Cream Sandwich praktycznie nie istnieje”

 1. Axsis Odpowiedz

   ” Później jest najpopularniejsza wersja Android 3.3 Gingerbread ”

  Zwykłe omsknięcie zapewne ale nie wprowadzajmy mniej wtajemniczonej części społeczeństwa w błąd…  Android 2.3 Gingerbread 

  Pozdrawiam

 2. Kamil Odpowiedz

  Poprawione. Sam się dziwię, że tego błędu nie wychwyciłem na późniejszym sprawdzeniu tekstu na Operze Mini 😉

 3. NH2501 Odpowiedz

  Póki najwięksi operatorzy nie wydadzą update’u ich urządzeń, to na pewno ta liczba się nie zwiększy.

 4. Chemically Odpowiedz

  Android 4.0 Ice Cream Sandwich istnieje, a dokładnie istnieje na HTC Desire 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt