Android 4.0 Ice Cream Sandwich praktycznie nie istnieje
|
|
- czwartek, Kwiecień 5, 2012, 1:22
- News
- 4 komentarze
Najnowsza wersja Androida 4.0 Ice Cream Sandwich jest jak Yeti. Co prawda wszyscy o nim słyszeli, ale tak naprawdę tylko niewielu go widziało na własne oczy. Te stwierdzenie idealnie pasuje do mroźnej, lodowej kanapki. Gigant z Mountain View, firma Google właśnie podała najnowszy raport z udziałem w rynku poszczególnych wersji jego mobilnego systemu operacyjnego.
Najbardziej świeży Android 4.0 Ice Cream Sandwich jest zainstalowany tylko na 2,9% urządzeń. Jest to tak mała ilość, że zawiera się nawet w granicach błędu statystycznego. Równie znikomy udział, zaledwie 3,3% ma wersja Android 3.0 Honeycomb. Jest to zapewne związane z jej nieco innym przeznaczeniem (na tablety, a nie telefony komórkowe).
Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
![]() |
  |
![]() |
Android 4.0 Ice Cream Sandwich miał te dwie rzeczy połączyć w jeden spójny element. Wszystko wskazuje na to, że w tej chwili zupełnie nie udało mu się tej trudnej sztuki dokonać z uwagi na znikomą popularność. Później jest najpopularniejsza wersja Android 2.3 Gingerbread z zasięgiem aż 63,7%. To właśnie on jest najbardziej optymalnym wyborem w tej chwili, ponieważ największa ilość aplikacji na nim zadziała bez jakichkolwiek problemów. Potem na liście jest stary, ale wciąż jeszcze poczciwy Android 2.2 Froyo z wynikiem 23,1%.
Celowo podkreśliliśmy jego wyjątkowość ponieważ tylko na nim może nam zadziałać (o dziwo) kilka atrakcyjnych gier np: Speeedway GP 2011. Froyo jest dzisiaj wyborem minimalnym, jeśli chodzi o kupno telefonu komórkowego z Androidem. Starsze wersje praktycznie nie są już wspierane przez środowisko programistów oraz deweloperów z uwagi na odmienną architekturę (różnice w SDK do tworzenia aplikacji są znaczne, stąd masa rzeczy z Google Play na takich smartfonach nie zadziała nam poprawnie). W dodatku wydania poniżej Froyo nie wspierają funkcji przenoszenia aplikacji z pamięci telefonu na kartę microSD co może być dużym kłopotem.
Znikome udziały w rynku należą już do Androidów 2.1 Eclair (6%), 1.6 Donut (0,7%) oraz 1.5 Cupcake (0,3%). Problem fragmentacji jest zatem widoczny gołym okiem. Z pewnością będzie on trapił Google jeszcze przez wiele długich lat, chyba że zapłaci on producentom za masową aktualizację starych słuchawek. Ci w tej chwili oczywiście tego nie robią, ponieważ z biznesowego punktu widzenia dochodzi to tak niepożądanego wydłużenia cyklu życia produktu. To z kolei przekłada się dalej na mniejsze zyski z tytułu kupna nowych smartfonów z zupełnie świeżym oprogramowaniem.
(fot. Google)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
4 komentarze do “Android 4.0 Ice Cream Sandwich praktycznie nie istnieje”
Skomentuj
 ” Później jest najpopularniejsza wersja Android 3.3 Gingerbread ”
ZwykÅ‚e omskniÄ™cie zapewne ale nie wprowadzajmy mniej wtajemniczonej części spoÅ‚eczeÅ„stwa w bÅ‚Ä…d…  Android 2.3 GingerbreadÂ
Pozdrawiam
Poprawione. Sam się dziwię, że tego błędu nie wychwyciłem na późniejszym sprawdzeniu tekstu na Operze Mini 😉
Póki najwiÄ™ksi operatorzy nie wydadzÄ… update’u ich urzÄ…dzeÅ„, to na pewno ta liczba siÄ™ nie zwiÄ™kszy.
Android 4.0 Ice Cream Sandwich istnieje, a dokładnie istnieje na HTC Desire 😉