Battery Widget, mała rzecz a cieszy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mała rzecz a cieszy to chyba najtrafniejsze określenie dla aplikacji Battery Widget. Ten niezwykle przydatny, miniaturowych rozmiarów program zajmuje tylko 56 KB danych z naszej pamięci. Swoją rolę zaś pełni znakomicie, ponieważ uświadamia w bardziej dokładny sposób użytkownika o stanie naładowania baterii w formie procentowej (taką opcję miały zwykłe słuchawki Sony Ericssona od wielu dobrych lat).

Dzięki takiej przydatnej informacji po wyjściu z domu od razu możemy oszacować, czy nasz aparat dociągnie do powrotu. W momencie posiadania wiedzy tylko z graficznego paska baterii już nie ma takiej pewności. Natomiast jeśli wiemy, że energia akumulatora ma poziom 31% to jest szansa na udany powrót z działającym jeszcze smartfonem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W przypadku posiadania wartości 21% jest już na to naprawdę małe prawdopodobieństwo. Lada moment pojawią się zapewne wartości kilkunastoprocentowe, a to już oznacza dla nas symbol czerwonej baterii oznaczającej niemal jej całkowite zużycie. Battery Widget nie jest przeciążone zbytecznymi informacjami typu temperatura ogniwa, dzięki czemu jeszcze bardziej nie obciążą systemu (a to z kolei przekłada się na mniejszy pobór energii oraz dłuższy czas pracy baterii). Naszym zdaniem aplikacja Battery Widget jest wręcz pozycją obowiązkową.

Najważniejsze dane procentowe są w dodatku zaprezentowane w ciekawej formie graficznej. Battery Widget posiada również skróty do najczęściej używanych sekcji telefonu np: zużycie baterii, wyświetlacz (można szybko zmienić parametry ekranu), włącznik i wyłącznik Wi-Fi, GPS, Bluetooth. Dzieje się tak w momencie kliknięcia na symbol baterii aplikacji Battery Widget na pulpicie. Co ciekawe dane w formie procentowej są domyślnie wyświetlane w Androidzie wyłącznie w momencie ładowania smartfona. Dzieje się tak tylko na tzw. ekranie czuwania.

(fot. Battery Widget/My mobile studio)

Dostępność:

Platforma Android Java Symbian iPhone Windows Phone BlackBerry
Aplikacja:
Battery Widget

Instalacja:

 1. Wejdź w telefonie do Android Market (ikona szaro-zielonej torby na zakupy)
 2. Wyszukaj produkt Battery Widget
 3. Trzeba się naprawdę postarać, ponieważ na rynku mamy sporo nieoficjalnych aplikacji (wybieramy ten produkcji Geekyouup)
 4. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej operatora):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: https://market.android.com/details?id=com.aldiko.android
 2. Włącz Wi-Fi w telefonie
 3. Pobierz aplikację (wymagane wcześniejsze zalogowanie się)
 4. Aplikacja automatycznie zacznie się pobierać na telefon
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 9679 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

6 komentarzy do “Battery Widget, mała rzecz a cieszy”

 1. robert Odpowiedz

  Korzystam, z powodzeniem, z baterii o ponad dwukrotnie większej pojemności od oryginalnej. Bateria jest dwukrotnie grubsza, cięższa. Przy normalnym użytkowaniu (nie bezczynnym leżeniu w szufladzie) moja Defy pracuje faktycznie cztery doby zamiast dwóch. W komplecie dostałem drugą, tylną pokrywkę, bo pod oryginalną ten „grubas” nie wejdzie. Do kontroli czasu pracy używam podobnego gadżetu-widgetu. Właściwie korzystam tylko z funkcji napięcia (voltażu) baterii, gdyż procentowy wskaźnik (widgetu a także w menu telefonu) źle wskazuje – nie jest skalibrowany. Pokazuje zaledwie 5% pozostałej pojemności baterii, przy napięciu rzędu 3,7 V, gdy w rzeczywistości jest to dopiero jej napięcie nominalne. Smartfon działa mi jeszcze drugie tyle czasu, tj. następne 2 dni.

 2. Banan Odpowiedz

  @robert

  Ja widziałem takie coś dla mojego LG Optimus Black ale wolę smukłość i krótszy czas baterii.

 3. Adam Odpowiedz

  “Battery
  Widget, mała rzecz a
  cieszy”- Wskaźnik procentowy to powinien być standard! Co te androidy mają?

 4. Kamil Odpowiedz

  Ale starsze wersje niestety nie. Aktualizacja aplikacji Battery Widget nie wiedzieć czemu, ale pokazuje wskaźnik procentowy już nie tak równo na środku baterii jak dawniej lecz trochę zbyt wysoko

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt