Jedna gra również działa na wszystkich rozdzielczościach Androida

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Dużą zaletą Androida jest jego otwartość. To co dla innych platform jest zakazane (iOS, Windows Phone), dla systemu zielonego robocika jest jak najbardziej możliwe. Tak właśnie jest z grami, które dowolnie możemy przesyłać innym naszym znajomym przez np: łącze Bluetooth. Warunkiem jest zaś posiadanie pliku instalacyjnego w formacie *.apk. Takie rzeczy również były możliwe na zwykłych telefonach z grami Java.

Tam również trzeba było mieć tzw. instalkę w formacie *.jar. Taka sytuacja występuje z niezależnymi deweloperami, którzy nie są obecni w Android Market. Efekt jest bardzo korzystny, ponieważ z miejsca możemy dzielić się naszymi znajomymi grami do rozgrywki multiplayer. Oni nawet nie muszą tracić paczki danych na pobieranie produktu z dedykowanego sklepu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

To jednak nie jest jedyna zaleta gier na Androida. Większość z nich działa dobrze na każdej rozdzielczości wyświetlacza. Nie ważne czy mamy smartfona z 320×240 px (Samsung Galaxy Pro) czy też 480×800 px (HTC Desire Z). Przesłany przez Bluetooth plik z grą będzie odpowiednio zeskalowany. Może być przez to mniej ostry na słabszych telefonach, ale najważniejsze jest jego poprawne działanie. W przypadku mniejszych wyświetlaczy tytuł zawsze jest pokazywany od środka, dzięki czemu można jeszcze w miarę sprawnie poruszać się po menu.

Czasami może też wystąpić efekt delikatnego ścięcia ekranu równomiernie po bokach (tak właśnie jest ze Speedway GP 2011 na ekranie 320×240 px), a nie jak w kilku grach Java z jednej strony. Sytuacja ta trochę przypomina świat deweloperów stron www czy też projektantów interfejsów webowych. Tam również zastosowanie atrybutów height, weight w formie procentowej np: 100%, 80% (zamiast pikselowej typu 1000px, 800px) powoduje takie sprytne, automatycznie skalowanie stron dla każdego rodzaju monitora, a dokładniej jego rozdzielczości.

(fot. Sony Ericsson/Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10859 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt