Opera Mini 6.5 w wersji Java

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (8 liczba głosów, wasza ocena: 5,50 na 6)
Loading...

Jest już dostępna najnowsza wersja najlepszej mobilnej przeglądarki świata Opera Mini 6.5. To właśnie ten produkt otworzył prawdziwy Internet dla milionów zwykłych telefonów komórkowych. Wcześniej urządzenia tzw. feature phone mogły wyświetlać jedynie proste witryny wap lub ich odpowiedniki mobilne. Rozwiązanie mobilnej chmury w postaci kompresji danych było prawdziwą rewolucją norweskiej firmy Opery Software.

Co ciekawe wersja Opery Mini 6.5 była dostępna jedynie na Androida. Jak już wcześniej informowaliśmy, nowe wydanie wzbogaciło się o ciekawy dodatek, mianowicie licznik danych. Pokazuje on nam nie tylko ilość wykorzystanego transferu, ale także oszczędności jakie osiągnęliśmy na skutek używania Opery Mini. Opcja ta naprawdę jest dostępna w wydaniu Java aplikacji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Widzimy więc, że długo nie musieliśmy czekać na pojawienie się programu także na innych platformach. Niecałe dwa miesiące od premiery na system Android wysypały się kolejne produkcje. Nowe środowiska (oprócz mobilnej Java J2ME) to także iPhone, Symbian (wersja S60), BlackBerry. Ulepszona została także technologia kompresji danych, dzięki czemu nasze oszczędności są jeszcze większe. Wzrosła także stabilność oraz wydajność. Ten element w naszych praktycznych testach akurat był niezauważalnie lepszy, żeby nie powiedzieć minimalnie gorszy. Zapewne była to wina słabego urządzenia z platformą S40. Więcej szczegółów na temat Opery Mini 6.5 znajdziemy na oficjalnej stronie producenta www.opera.com/mobile/new.

(fot. Opera/My mobile studio)

Dostępność:

Platforma Java J2ME Android Symbian iPhone Windows Mobile/Phone BlackBerry
Aplikacja:
Opera Mini 6.5

Instalacja:

 1. Wpisz w przeglądarce telefonu: m.opera.com
 2. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersja aplikacji będzie optymalna
 3. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 4. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy PC oraz kabla /Bluetooth /IrDA):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: www.opera.com/mobile/download/pc/
 2. Wybierz swóją markę i model telefonu oarz język aplikacji
 3. Pobierz aplikację
 4. Wyślij plik za pomocą używanego medium do telefonu
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 9679 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

8 komentarzy do “Opera Mini 6.5 w wersji Java”

 1. Derick Odpowiedz

  Jeszcze jedno:
  Kamil poprawiłeś formatowanie renderowania na Operze desktop-owej i teraz już się nie rozjeżdża, ale za to zamraża na kilka sekund, więc nadal jest źle.
  Nie wiem czyja to wina, przeglądarki czy kodu strony, ale jak nie możesz sobie poradzić, to wyślij swoją stronę do analizy a powinieneś dostać instrukcje, co zrobić aby strona chodziła poprawnie.
  Instrukcja i formularze co i jak jest pod tym adresem. http://www.opera.com/support/bugs/

  Chyba że to u mnie jest coś nie tak, bo słychać głosy po forach, że najlepiej update do najnowszych wersji, dobrze jest robić na czysto po odinstalowaniu starej, ale to upierdliwe.
  Jeżeli u Ciebie po testowaniu na Operze jest w porządku to napisz.

 2. Kamil Odpowiedz

  Te zamrażanie (przez sekundę rozmyta strona, coś jak Opera Mini 6.5 na S40 6th Edition) na kilka sekund to jakiś bug Opery. Pamiętam to jeszcze z jakiś 2 lat wstecz, poza tym wszystko ok 🙂 Teraz nawet mi się aktywowała funkcja Turbo, rozmyte grafiki i nieostre, mimo że w opcjach jest to wyłączone (!). Polecam Google Chrome, ewentualnie Mozilla Firefox…

 3. Derick Odpowiedz

  Z tym zarażaniem to myślałem że coś zmieniłeś w kodzie strony a to u mnie był powód po instalacji rozszerzenia firmowego adblock do Opery. Kapnąłem się dopiero wtedy, kiedy uzmysłowiłem sobie, że nie ma reklam na twojej stronie, chociaż odblokowałem je w filtrach. Wyłączyłem adblocka, bo i tak do zwykłego surfowania mi nie potrzebny, dopiero gdy wychodzę w świat na trudne strony to go aktywuje. 😉
  Zamrażanie na kilka sekund się skończyło, ale rendering rozjeżdża się jak wcześniej.
  Używam filtrów specjalnie robionych dla Opery na polskie witryny urlfilter.ini i CSS, które wycinają większość szczególnie nachalnych i upierdliwych reklam flashowych i innych.
  Jeśli ktoś nie zna to niech obada ten link http://tiny.pl/h12tz Polecam!

  Póki surfuje na fonie z Opery, to i na stacjonarce robię tak samo, dla synchro i na pewno nie przejdę na inne przeglądarki, bo z Opery jestem zadowolony. Wygoda przerzucania katalogów z zakładkami z kompa na fona poprzez Opera Link, powoduje że człowiek przyzwyczaja się do tak pożytecznej opcji. Jak na razie tylko u Ciebie napotykam na problem, bo na innych stale odwiedzanych przez mnie stronach, nie zdążę nawet zdjąć kursora z zakładki a strona już jest błyskawicznie wczytana.
  Jeżeli to bug Opery, to powinieneś go zgłosić, jak napisałem w poprzednim komentarzu a oni go poprawią… Po to jest formularz i sami do tego bardzo zachęcają.
  To Opera wprowadza większość nowinek do przeglądarek a inni tylko kopiują.
  Po za tym tu mam sporo ulepszeń w standardzie a nie poprzez wtyczki.

  Co do Opery Mini 6.5 to zainstalowałem via GSM na starym 5 letnim fonie z Symbianem S60v3 13MB ram i śmiga świetnie (jak na razie, bo mało testowałem) a na nowawej C3-01 nie mogę pobrać via wi-fi, bo mimo że wyświetla mi zalecane linki wersji dla fona, to potem twierdzi że aplikacja niezgodna z urządzeniem. Ech te beznadziejne S40. 🙂

 4. Kamil Odpowiedz

  Derick:

  Co do Opery Mini 6.5 to zainstalowałem via GSM na starym 5 letnim fonie z Symbianem S60v3 13MB ram i śmiga świetnie

  Masz wersję lite Opera Mini 6.5 (z linkami) czy może full Opera Mini 6.5 (z miniaturkami stron www jak w komputerze)? Niestety w S40 standardem jest opcja pierwsza, ach te fatalne i mało wydajne oprogramowanie Nokii, niech idzie lepiej do piachu i robią te Meltemi 😐 Już taki Sony Ericsson TXT ma wersję full, mimo że menu ma bez animacji, niby te od Sagema okrojone A200 😉

 5. Derick Odpowiedz

  Na S60v3 i wyżej zawsze jest pełna Opera Mini z miniaturami, czyli tzw. zakładki/okienka szybkiego wybierania.

  Co mi się podoba w 6.5, to że można w opcjach sobie odkryć pasek stanu – czyli belkę ikon telefonu, ze wskaźnikami zasięgu, baterii, połączeń itp. Zawsze mi tego brakowało, bo nie szło się szybko zorientować (trzeba było minimalizować), czemu nie wczytuje strony? Zgubił zasięg, czy Opera właśnie się przytkała i trzeba wyczyścić historie i cookies.
  U mnie często muszę czyścić, bo operuje na dużych fotkach w jakości ‚wysoka’ z witryn np. meteo – animowane zdjęcia satelitarne rozkładu frontów atmosferycznych w świetle widzialnym, podczerwieni, jako miłośnik, znawca meteorologi i klimatologi. To pożera szybko ram a wiemy jak „dobrze” Opera Mini nią zarządza. Oczywiście na kolejną klatkę trzeba wtedy czekać i po kilkanaście sekund na zwykłych słuchawkach. Mobilne przeglądarki nie wspierają wszystkich technologi do przyśpieszania wyświetlania ruchomych elementów np. swf, gif.
  Nie zawsze procesor jest winny 😀

 6. Derick Odpowiedz

  Zapomniałem dodać…
  Kompresja na 6.5 jest rzeczywiście bardzo wydajna i pakiet schodzi jeszcze wolniej niż przedtem.
  Wykupiłem na próbę 25 MB w Play za 3pln i do samego czytania, bez obrazków starcza na bardzo długo, mimo że naliczanie jest co 100 KB. Jak w jakimś dniu surfuje z komórki, to i tak nie rozłączam połączenia a Opera w tle jest uruchomiona cały czas nawet podczas rozmów głosowych (mam ustawione – zawsze online), więc sumuje na koniec dnia rozliczeniowego. Zresztą jestem mistrzem oszczędnego korzystania z transferu i często żagluje wyłączaniem obrazków,.. nawet na podstronach. Oglądam tylko te foty, grafiki, które niezbędnie muszę.
  Gdyby operatorzy mieli samych takich jak ja, to poszli by z torbami. :-DDD

  Zmieni się to kiedy zacznę korzystać z ultrbooka, tabletu, smarta – wtedy będzie to inna inkszość. 😉

 7. Kamil Odpowiedz

  Ja odkąd mam Internet bez limitu w RBM mam ustawione grafiki w jakości średniej (wygląda prawie tak jak w wysokiej – wcześniej tylko niska), wiadomo, że na lejku trochę dłużej to trwa, ale oglądanie sieci web w takim komforcie rekompensuje straty czasowe…

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt