My mobile SUBSKRYPCJA

Większość aplikacji w marketach i sklepach jest słaba

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

W świecie telekomunikacji głośno jest ostatnio o przełomowej liczbie 500.000 aplikacji w Android Market. Te szacunkowe liczby oznaczają, że do lidera sklepów mobilnych, mianowicie App Store firmy Apple strata Google wynosi już tylko 100.000 produktów. Niestety większość z nich prezentuje bardzo mizerną funkcjonalność.

Producenci marketów zamiast zwracać uwagę na ilość, powinni bardziej skupiać się na jakości. Z naszego doświadczenia w Sklepie Nokia (dawniej Ovi Store) możemy powiedzieć, że w segmencie aplikacje aż 90% pozycji to nikomu nieprzydatne śmieci. Celowo nie wliczamy tutaj gier demo, które są dostarczane przez czołowych wydawców (Gameloft, Digital Chocolate). 

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

W dodatku fiński sklep ma znacznie mniejszą liczbę programów, bo około 40.000. Wyobraźmy sobie tylko teraz, jak dużo bezwartościowych aplikacji jest w Android Market czy App Store Apple. W przypadku iPhone ich jakość jest jednak znacznie większa. Spory wpływ ma na to także mniejsza dywersyfikacja urządzeń, dzięki czemu programistom łatwiej tworzyć jest chociażby gry (nie muszą już się bawić w kilka wersji pod różne rozdzielczości, szybkości procesorów, pamięci).

Kolejną istotną rzeczą jest fakt, że sporo osób nadzoruje treść wpuszczaną do sklepu i nie ma aż takiego bałaganu. W przypadku systemu zielonego robocika już takiej szczegółowej selekcji nie ma. Wszechobecna swoboda i wolność zalała market nie tylko słabymi programami, ale także złośliwym oprogramowaniem. Popularne wirusy co jakiś czas głośnym echem w mediach internetowych uwidaczniają ciemną stronę idei otwartości.

Niestety mniej uczciwy deweloperzy używają swoich dzieł do nieuczciwych celów (zdobywanie haseł, adresów poczty elektronicznej w celu późniejszego spamu). Przez taki brak kontroli w 100% nad zawartością własnego podwórka (Android Market) to właśnie Android jest najbardziej zawirusowaną platformą. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że i to już wkrótce ulegnie pozytywnej zmianie na lepsze.

(fot. Nokia)

Przygotowane przez

jest autorem 13053 informacji na tej witrynie.



2 komentarze do “Większość aplikacji w marketach i sklepach jest słaba”

  1. Kamil Odpowiedz

    Dokładnie masz rację. Dla przykładu w takim Samsungu I5700 Galaxy Spica, który ma domyślnie zainstalowanego Androida 1.5 (Cupcake) nie ma nic sensownego w Markecie, w tym nawet słynnego Angry Birds. Bez aktualizacji do wersji 2.1 (Eclair) ani rusz 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt