Platforma S40 to jeden wielki programistyczny bug

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Dzisiaj w godzinach porannych użytkownicy zwykłych telefonów komórkowych marki Nokia z prostą platformą sprzętową S40 series mogli spotkać problem. Polegał on na tym, że nie działały jakiekolwiek aplikacje dedykowane producenta, wymagające połączenia z internetem. Mamy tutaj na myśli takie produkty jak Nokia Email, Społeczności, a nawet Ovi Store.

Próba uruchomienia tych programów skutkowała zawsze wyświetleniem tego samego komunikatu błędu (w przypadku Facebooka występował komunikat Java Lang error). Sklep Ovi na szczęście po niedługiej chwili znowu zaczął działać poprawnie. Przy tej okazji trzeba sobie szczerze powiedzieć, że platforma S40 6th Edition występująca w Nokii C3 to jeden wielki kłębek błędów i niedopracowań.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wskazują na to liczne przykłady, wymienione w naszym serwisie przy okazji wcześniejszych artykułów. Nie dziwi zatem fakt, że producent wycofał platformę S40 całkowicie z rynku amerykańskiego. To samo powinien zrobić również w Polsce jak i całej Europie. Poniżej prezentujemy (w kolejności chronologicznej) listę takich błędów oraz bugów, które omówione zostały szczerzej w My mobile. Ma to na celu przygotować ewentualnego klienta przed przykrymi niespodziankami.

Na początku powinniśmy spodziewać się, że nie będzie nam dane przejść do końca niektórych gier Java, a nawet nie uruchomimy wybranych aplikacji piłkarskich UEFA. Wszystko spowodowane jest brakiem pamięci dla technologii Java J2ME stworzonej przez Sun Microsystems. Fenomenalna przeglądarka mobilna Opera Mini 6.1 będzie działała bardzo wolno, w dodatku załadowana zostanie lekka skórka programu (zdecydowanie mniej atrakcyjna dla oka). Ta niestety przeznaczona jest na słabsze, wydajnościowo i techniczne słuchawki.

To jednak nie koniec atrakcji. Po pewnym czasie zauważymy, że odtwarzana muzyka będzie przerywana, gdy w międzyczasie będziemy robili inne czynności na telefonie (np: przeglądali internet za pomocą wbudowanej przeglądarki, używali aplikacji społecznościowej producenta). Często też zdarza się dziwna sytuacja, w której widget Facebooka ustawiony na pulpicie prezentuje jedynie puste pole (zamiast strumienia informacji generowanego przez naszych znajomych z tego najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata).

Spowolnieniu ulegną także filmy, które wcześniej przekonwertowaliśmy do formatu mp4 i rozdzielczości 320×240 px zgodnej z danym konkretnym modelem. Oczywiście mimo tych licznych wad, trzeba pochwalić platformę S40 chociaż za próbę stworzenia namiastki smartfona w zwykłym telefonie feature phone. Dobrym przykładem jest bardzo wygodny klient poczty Email oraz sklep z prawdziwego zdarzenia Ovi Store (dostępny także dla aplikacji Java). Niestety ten przykład pokazał, że jakość doznań jest o kilka klas niższa w porównaniu do tego co znajdziemy w prawdziwym inteligentnym telefonie.

(fot. Nokia/Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Platforma S40 to jeden wielki programistyczny bug”

  1. Janekkk Odpowiedz

    No i zagadka straty pamięci z karty mikroSD rozwiązana Chyba czas przepisać sie do innego klubu Myślę że SE lub LG będzie wyjściem z sytuacji 🙁

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt