4G u innych operatorów globalnych

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Play mobile po wprowadzeniu swojej kampanii marketingowej dotyczącej 4G został bardzo negatywnie oceniony przez konkurencję oraz całą rzeszę klientów. Fioletowy operator wprowadził nawet bardzo pomysłowy standard o nazwie 4G ready, dzięki któremu łatwo można było oznaczać telefony z szybkim dostępem do mobilnego internetu.

Okazuje się jednak, że podobną strategię przyjęło także wielu innych graczy na światowym telekomunikacyjnym rynku. Dobrym przykładem będzie amerykański oddział T-Mobile. On także bardzo intensywnie promuje sieć 4G rozumianą oczywiście jako HSPA+. Wystarczy tylko wejść na stronę www.t-mobile.com, aby samemu spostrzec napis, America’s Largest Network 4G (największa sieć 4G w Ameryce).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Podobną sytuację możemy zaobserwować u innego amerykańskiego giganta, mianowicie AT&T. On także 4G wrzuca do jednego worka, w którym są równocześnie HSPA+ i LTE. Ciekawą grafikę na ten temat znajdziemy na jednej ze stron AT&T (trzecia zakładka Technology). Widzimy więc, że na świecie jest już wiele przykładów do złudzenia przypominających strategię promocyjną P4.

Naszym zdaniem używanie terminu 4G powinno być zarezerwowane dla technologii LTE (oraz WiMax 2). Ewentualnie można byłoby jej użyć w kilku marketingowych przypadkach telefonów z bardzo szybkim dostępem HSPA+. Nie mówimy tutaj o prędkości rzędu 7,2 Mb/s-14,4 Mb/s, lecz 26 Mb/s-42 Mb/s i wyżej. Dzięki temu rozwiązaniu choć trochę by się one zbliżyły do możliwości prawdziwego 4G opartego na LTE (100 Mb/s pobieranie i 50 Mb/s wysyłanie danych).

Tylko takim słuchawkom nadawalibyśmy prawo naklejenia nalepki 4G ready. Tych z kolei na rynku jest zdecydowanie mniej, gdzie królują wszechobecne modele z dostępem 7,2 Mb/s (HSDPA) i 2 Mb/s (HSUPA). Te niestety już teraz możemy nazywać HSPA+, ponieważ spełniają równanie HSPA+ = HSDPA + HSUPA. Dobrym przykładem takiej ekonomicznej słuchawki jest chociażby model Sony Ericsson Cedar.

Ciekawie zapowiada się również sytuacja w Polsce. Prawdopodobnie także i Era włączy się do nowego marketingowego nazewnictwa 4G. Ta decyzja wcale nas nie dziwi, ponieważ Polska Telefonia Cyfrowa już niebawem zmieni się w T-Mobile, którego wyżej historię opisywaliśmy. Orange bardzo mocno krytykuję postawę Play w tej materii. Plus natomiast intensywnie testuje w praktyce rozwiązanie prawdziwej technologii 4G-eneracji opartej na LTE.

(fot. T-Mobile/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt