Mobilne YouTube też nam zadziała na EDGE

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Jedną z głównych i reklamowanych zalet technologii 3G była możliwość strumieniowego oglądania klipów wideo bez denerwującego przycinania się obrazu. Z takim problemem mogliśmy się spotkać kilka lat temu, gdy próbowaliśmy oglądać klipy z mobilnej wersji serwisu YouTube. Wtedy jeszcze królowała technologia GPRS, a posiadanie słuchawki ze wsparciem EDGE było naprawdę sporym luksusem.

Dla przypomnienia dodamy, że wiele kultowych modeli nie wspierało nawet technologii EDGE i musiały się zadowolić jedynie poczciwym GPRS. Tak właśnie było w przypadku słuchawek Sony Ericsson K700, czy późniejszego K750. Dzisiaj naprawdę trudno w to uwierzyć, ale wymienione modele naprawdę nie mają w swojej specyfikacji łączności EDGE.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Postanowiliśmy sprawdzić, czy sama technologia EDGE umożliwi nam płynne oglądanie klipów wideo z YouTube. Ku naszemu zdziwieniu faktycznie obraz się nie ciał, zupełnie tak samo jak w technologii 3G. Testowany model (Nokia C3) wspierał EDGE w jakości Class 32 (prawie 300 kb/s podczas gdy zwykły EDGE ma 236,8 kb/s, zaś podstawowe 3G – 384 kb/s). To mogło mieć znaczący wpływ na końcowy komfort dla użytkownika. Dzięki temu rozwiązaniu nie wiele odstawał on słuchawek ze zwykłym wsparciem 3G (bez HSDPA i HSPA+). Przykładem takiego modelu jest chociażby Sony Ericsson W660.

Minusem technologii EDGE w stosunku do 3G pozostaje nadal brak obsługi widerozmów, a także odbierania i przesyłania plików multimedialnych bez konieczności przerywania połączenia głosowego. Mimo to, dla sporej grupy klientów nie będzie to aż tak wielki problem, zwłaszcza że niewielu z nich korzysta z funkcji połączeń wideo. Pobieranie plików ograniczają oni do niezbędnego minimum z uwagi na wszechobecne występujące limity transferu.

(fot. Nokia/YouTube/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt