Przenoszenie numeru w praktyce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W przeszłości wiele marek telekomunikacyjnych dumnie się reklamowało, że przenoszą numer w 24 godziny. Jednak w naszym praktycznym przykładzie rzeczywistość okazała się zupełnie inna od fikcji spotów marketingowych. Co ciekawe po okresie półtorarocznym niewiele się w tej kwestii zmieniło. Cieszyć może jedynie fakt, że sama operacja przenoszenia jest faktycznie bezpłatna.

W naszym teście przenieśliśmy numer z Simplusa do sieci MVNO GaduAIR. Wniosek na stronie operatora GG Network wypełniliśmy dnia 12 stycznia (środa) 2011 roku. Po dwóch dniach już zjawił się w naszych drzwiach kurier z przesyłką (karta SIM, niezbędne dokumenty do podpisania). Był to piątek, 14 stycznia bieżącego roku. Później przyszło nam już tylko monotonne czekanie na aktywację nowej karty SIM. Stało się to 20 stycznia 2011 roku (czwartek).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W sumie proces przenoszenia numeru trwał około 8x dni. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że wszystko obyło się za pomocą internetu i pewne procesy dodatkowo się wydłużyły. Jednak już teraz powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że tak naprawdę 24 godzinny okres przeniesienia numeru może okazać się tylko marketingowym chwytem. Gdy wybierzemy się na osobistą wizytę w salonie to z przysłowiowy 1 dzień roboczy może się wydłużyć do np: 3-trzech dób.

Jako ciekawostkę możemy jeszcze dodać, że macierzysty operator Plus do ostatniej chwili walczy o swojego klienta. W ostatniej desce ratunku wysyła on swoim klientom wiadomość SMS z informacją zachęcającą do zostania w Plusie, w zamian za bezpłatny pakiet 30 minut do wykorzystania w sieci ważny 30 dni. Jeżeli klient w ostatniej chwili zmieni zdanie i zdecyduje się jednak zostać w sieci to wysyła specjalny SMS do sieci o treści np: zostaję.

Duzi operatorzy komórkowi doskonale zdają sobie sprawę z tego, że koszt pozyskania nowego klienta jest wielokrotnie wyższy niż zatrzymanie starego. To właśnie dlatego wysyłane są nam tak sprytnie skonstruowane wiadomości określane mianem SMS marketing. Choć pewnie i one niewiele pomogą zdecydowanym już na zmianę klientom.

(fot. Simplus/GaduAIR/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10810 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

8 komentarzy do “Przenoszenie numeru w praktyce”

 1. iiddllee Odpowiedz

  Więcej trwało oczekiwanie na Plusa czy na GaduAir?
  Ja przenosząc z Play do GA najdłużej czekałem właśnie na wysłanie komunikatu MNP z P4 do GA.

 2. ralph Odpowiedz

  W ubieglym tygodniu migrował z Orange POP do Play Fresh. Karte Orange mialem zarejestrowaną na siebie. Wniosek o przeniesienie skladałem w salonie Play po godzinie 16. Po 22 moja stara karta wciaz logowała się do sieci. Gdy wstałem rano o 6 drugiego dnia już „nie bylo zasięgu” na oranżadkowej karcie, a nowa karta z Playa logowała się poprawnie do sieci.

 3. Kamil Odpowiedz

  @iiddllee

  Masz rację, najdłużej w tym wszystkim trwało oczekiwanie na zgodę Plusa na przeniesienie. W wyżej wymienionym przypadku miała ona miejsce dopiero 19 stycznia (środa) bieżącego roku, później już było z górki 😉

 4. Marek Odpowiedz

  Ja przenoosiłem też ok. 5 dni roboczych czyli ok.tygodnia w sumie z simplusa do Gadu Air w czerwcu ub.roku. Ale warto było;) No i po 11 latach w simplusie nawet nie przysłali mi sms-a proponującego marne 30 minut w sieci gratis hehe. W ciągu 2 lat Plus stracił 1 mln 650tys.prepaidów. Gratuluje!

 5. Kamil Odpowiedz

  Simplus, kiedyś legenda dziś słaba oferta 😐 Pamiętam te czasy jak wprowadzali na rynek SMS za 1 grosz, a później jako pierwsi rewolucyjnie tanie pakiety internetowe 20 MB za 5 PLN naliczane co 1 kb. Później było już niestety tylko gorzej, zmiana stawki taktowania na 100 kb, ciągła stagnacja i stanie w miejscu musiało poskutkować odpływem wieloletnich klientów. Ja byłem z Simplusem od początku, czyli jakieś 6-7 lat… Już nawet nie będę mówił o braku prezentu w postaci 100x plików z serwisu Muzodajnia na 14 urodziny Plusa 😉

 6. Derick Odpowiedz

  Heh! 30 minut w sieci… Ha! Ha! Śmieszni są… 😀 W GaduAir jak ustawisz sobie wybrane numery (5 sztuk, za 5gr do sieci i 10gr poza sieć), to koszta się szybko zamortyzują. A przecież cały czas obowiązuje promocja darmowych rozmów w sieci przez 30 dni po każdym doładowaniu, lub 19 groszy poza sieć, w zależności od potrzeb… Dzwoniąc na GG i stacjonarne jest jeszcze tani numer voip. Z czym do ludzi wielka trójca? 😀 No ale ja przechodziłem z jeszcze gorszej sieci Orange i teraz to jest inny świat i to za drobniaki. 😉

 7. Kamil Odpowiedz

  Hehe, też miałem dylemat o co chodzi z tą cyfrą, wpiszę zero będzie najszybciej, ostatecznie też wprowadziłem 1…

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt