Class 32 zapewnia znacznie wyższy transfer GPRS i EDGE

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 5,00 na 6)
Loading...

Nasze ostatnie graficzne porównanie szybkości mobilnego internetu dotyczy przeważającej większości urządzeń. Choć musimy przyznać, że wciąż rozwijające się technologie mobilne powodują reaktywację poczciwych już standardów GRPS i EDGE. Okazuję się, że także i one mogą działać znacznie szybciej niż dotychczas.

Takim przykładem jest parametr Class 32 określający maksymalną ilość kanałów radiowych, które urządzenie może zsumować dla potrzeb jednej transmisji. Dla nas użytkowników oznacza to wyższą prędkość starych już technologii przesyłu danych. Dzięki temu prędkość GPRS zostanie zwiększona do poziomu 100 kb/s (tradycyjna wartość to 53,6 kb/s), zaś EDGE do 296 kb/s (tradycyjna wartość to 236,8 kb/s).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Widzimy więc, że w ulepszony EDGE z wartością bliską 300 kb/s znacznie zbliżył się do technologii 3G, która może się poszczyć transferem 384 kb/s. To właśnie dlatego zalecamy dokładne sprawdzanie w specyfikacjach telefonów, czy posiadała wsparcie nowoczesnego 32 kanałowego standardu.

Prezentowany na zdjęciu obok model fińskiej Nokii E72 posiada zarówno GPRS jak i EDGE w jakości Class 32. Dzięki temu może on pracować w znacznie szybszej, niż cała masa innych urządzeń dostępnych w wiejskiej okolicy prędkości. Tam króluje głównie EDGE. To samo tyczy się modelów ekonomicznych wielu producentów słuchawek. Może się okazać, że nie mają one wsparcia 3G, kosztem obecności Wi-Fi.

Tak właśnie jest w przypadku ciekawego modelu Nokii C3. Obecność GPRS i EDGE w jakości Class 32 choć trochę go ratuje. Dzięki temu realne transfery po sieci komórkowej mogą sięgać wartości zbliżonej do 300 kb/s, która już nie wiele odstaje od standardu UMTS.

Dokładnie taka sama sytuacja ma miejsce w jeszcze bardziej ekonomicznych modelach fińskiej Nokii. Prezentowaliśmy tam słuchawkę oznaczoną symbolem X2-01 z fizyczną klawiaturą QWERTY. To właśnie dlatego tak ważne jest dokładne sprawdzenie specyfikacji urządzenia na stronach producentów pod kątem obecności parametru Class 32 dla GRPS/EDGE, jeszcze przed samym zakupem telefonu.

(fot. Nokia/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt