Mobilna Java dostępna także w Symbianie i Bada OS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 5,33 na 6)
Loading...

Na wielu forach internetowych możemy zauważyć sporą liczbę pytań dotyczących możliwości uruchomienia bardzo popularnych gier Java na nowoczesnych smarftonach z własnym systemem operacyjnym. Okazuje się, że jest to możliwe, w dodatku bez zbędnego kombinowania w postaci uruchamiania specjalnych emulatorów bądź też ingerowania we wnętrze oprogramowania.

Mobilnym systemami operacyjnym, które automatycznie wspierają Javę są chociażby Symbian i BadaOS (oprogramowanie stworzone przez firmę Samsung). Co prawda nie są to tak perfekcyjne implementacje, ale lepsze takie niż żadne. Systemami, które oficjalnie nie wspierają Javy są zaś Android, MeeGo (stworzony i rozwijany przez fińską Nokię) oraz Windows Phone (dawniej nazywany Windows Mobile).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W ich przypadku będziemy zmuszeni zabawami z dodatkowymi programami np: emulatorami Java ME (dawniej Java J2ME). Czasem nawet może być potrzebna ingerencja w oprogramowanie telefonu. To z kolei wiąże się z ryzykiem utraty gwarancji producenta.

Swoją drogą to naprawdę ciekawe, że tak wiele osób chce uruchamiać bardzo popularne niegdyś gry Java na tak nowoczesnych modelach telefonów. Zapewne wynika to z faktu małej dostępności wielu kultowych pozycji. Producenci gier nie zdążyli wydać swoich kultowych tytułów na inne znacznie nowocześniejsze platformy sprzętowe.

W dodatku można zauważyć tutaj niepokojący trend, w którym pierwszeństwo ma telefon iPhone firmy Apple. Gry w pierwszej kolejności są produkowane właśnie na ten model, a dopiero później na inne słuchawki (np: te najpopularniejsze proste modele z Javą Micro Edition). Może się w ten sposób zdarzyć tak, że inne platformy przez bardzo długi czas nie otrzymują dedykowanej wersji aplikacji.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Mobilna Java dostępna także w Symbianie i Bada OS”

  1. Przemek R. Odpowiedz

    Android nie wspiera Javy? Rozumiem, że to tylko jakiś bełkotliwy wykręt Google’a w związku ze sporem prawnym z Oracle w sprawie Javy?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt