GaduAIR nadal najlepszą siecią na kartę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Niedawno prezentowaliśmy prosty mini-ranking, który miał wyłonić najlepszą sieć komórkową w ofercie pre-paid. Nie da się również ukryć, że bezpowrotnie minęły czasy, w których usługi telefonii na kartę były znacznie droższe i uboższe jeśli chodzi o promocje. Teraz jest wręcz odwrotnie.

Możemy odnieść wrażenie, że to właśnie klienci pre-paid dostają więcej. Akcji marketingowych jest teraz bezliku i naprawdę trudno ich wszystkich się doliczyć. W ostatnim zestawieniu nie wzięliśmy pod uwagę dwóch ważnych kwestii. Są to kolejno: ważność połączeń wychodzących oraz wartość dodana. Ta ostatnia dotyczy sytuacji, w której dana sieć ma pewną unikatową usługę (niedostępną w innych telkomach).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Poniżej prezentujemy kolejne takie zestawienie. Mamy nadzieję, że pomoże ono w jeszcze lepszym wyborze sieci komórkowej w ofercie na kartę. Oczywiście priorytetem są dalej najniższe ceny w standardzie usług głosowych, wiadomości, dostępu do Internetu. Nie bez znaczenia są także kwestie związane z dobrym marketingiem oraz nowo co uwzględnianym czasem ważności połączeń wychodzących i wartości dodanej.

Zasada działania konkursu pozostała bez zmian. W każdej dziedzinie bierzemy pod uwagę wyłącznie podium, czyli miejsca od 1 do 3. W ten sposób przyznajemy punkty (za pierwsze miejsce 3 punkty, za drugie 2 punkty i trzecie 1 punkt). Ta sieć, która uzyskała najlepszy sumowany wyniki wygra nasze końcowe zestawienie.

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

Na samym początku weźmiemy pod lupę koszt minuty rozmowy do innych sieci w standardzie (czyli bez zbędnego kombinowania). Nie interesują nas specjalne pakiety minut, których zadaniem jest zmniejszenie kosztów. Klient powinien mieć już na samym wejściu konkurencyjne ceny i nie powinien bawić się w kupowanie hurtem wybranej liczby minut w niższej cenie.

1. GaduAIR – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

1. Mbank Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

3. Play, Era, Plus, Orange – 1 pkt / 0,29 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Kolejną sprawą będzie koszt niesłychanie popularnej w Polsce wiadomości tekstowej SMS. Podobnie jak w poprzednim przykładzie nie bierzemy pod uwagę wszelkich pakietów, czy też paczek kupowanych hurtowo w niższej cenie, do wykorzystania we wszystkich sieciach komórkowych.

1. GaduAIR – 3 pkt. / 0,06 PLN za wiadomość SMS

2. Play – 2 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

3. MBank Mobile – 1 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Tutaj nie będziemy się zbytnio rozpisywać, ponieważ prezentowanie okresowych artykułów na temat najlepszych dostawców mobilnego internetu to już tradycja serwisu My mobile. Więcej szczegółów o najnowszym rankingu pakietów internetowych w ofercie na kartę znajdziemy w artykule GaduAIR awansował dzięki pakietowi 2 GB. Wyjątkowo zastosowaliśmy tutaj rozwiązania pakietowe, ponieważ internet na stałe się wpisał w nasze życie. Korzystamy z niego codziennie, kosztem coraz mniejszej popularności rozmów głosowych oraz wiadomości tekstowych SMS. Standardowe stawki telkomów wciąż są zbyt wysokie i mało konkurencyjne.

1. Era – 3 pkt. / bez limtu w jakości 16 Kb/s, 100 MB w jakości 1 Mb/s – 0,07 PLN za 1 MB

2. GaduAIR – 2 pkt. / 0,02 PLN za 1 MB

3. Play – 1 pkt. / 0,03 PLN za 1 MB

Promocje i Marketing

Kwestia reklamy, która potocznie nazywana jest dźwignią handlu jest niesłychanie ważne dla budowania wizerunku oraz wzrostu wielkości sprzedaży. Te zestawienie ma charakter subiektywny dla My mobile. Poniżej prezentujemy nasz ranking. Staraliśmy się brać uwagę w obecność w najpopularniejszych mediach wybranych ofert oraz promocyjne akcje telkomów.

1. Play – 3 pkt. / Mnóstwo akcji makretingowych np: przenoszenie rodziny do Play, Stan darmowy

2. Era – 2 pkt. / Niecodzienna reklama Blueconnect Max w telefonie, Akcja z gwiazdą Katy Perry

3. Plus – 1 pkt. / Humorystyczne reklamy z udziałem kabaretu, Spoty z charakterystycznym lektorem np: UFO i Bezlik Rozmów

Ważność połączeń wychodzących

Nikt nie lubi być zaskakiwany blokadą połączeń wychodzących zwłaszcza w momencie, gdy są dostępne środki na koncie. Czasem taka sytuacja faktycznie może się zdarzyć. Problem dotyczy sieci, w których 50 PLN przedłuży nam konto o trzy miesiące. Wielu osobom może ta suma wystarczyć na znacznie dłuższy okres np: 4 miesięcy.

1. Play – 3 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża nam konto o 1 rok

2. MBank Mobile – 2 pkt. / doładowanie 5-49 PLN przedłuża nam konto o 90 dni, zaś doładowanie 50-500 PLN przedłuża nam konto o 180 dni (pół roku)

3. GaduAIR – 1 pkt. / doładowanie 10-30 PLN przedłuża nam konto o 90 dni, zaś doładowanie 50-100 PLN przedłuża nam konto o 180 dni (pół roku)

Wartość dodana (unikatowość)

Tym razem przedstawimy oryginalne rozwiązania telkomów, które nie ma konkurencja tzw. wartość dodaną. Oczywiście zwycięży ta sieć, która ma najwięcej takich atutów. Późniejsze lokaty są zarezerwowane dla tych operatorów, którzy posiadają zdecydowanie mniejszą ich ilość. W przypadku remisu wygrywa ten o większym znaczeniu promocji lub jej bezpłatności. Ponadto dotyczyć muszą one telekomunikacji i wykorzystania telefonu. To właśnie dlatego na ostatnim miejscu podium znalazła się jedyna oferta nielimitowanego internetu w Erze, a nie Środy z Orange (gdzie otrzymujemy darmowy drugi bilet do kina).

1. Plus – 3 pkt. / Darmowy portal wap.plus.pl, dostęp do mobilnej dedykowanej wersji Wykopu, Pracuj.pl, najszybszy mobilny internet (nawet do 21 Mb/s), okresowe transmisje sportowych meczy

2. GaduAIR – 2 pkt. / Darmowy dostęp do aplikacji mobilnej Gadu-Gadu (bez abonamentu)

3. Era – 1 pkt. / Możliwość dostępu do nielimitowanego internetu za stałą opłatą miesięczną 9 PLN (pakiety Blueconnect Max)

Ogólna klasyfikacja

Po dokładniejszej analizie możemy dojść do bardzo ciekawych wniosków. Okazuje się bowiem, że w stosunku do ostatniego notowania zmianie nie uległa żadna lokata. Wszystkie sieci zajmują dokładnie te same pozycje. Na szczycie bez zmian jest sieć MVNO GaduAIR, która dosłownie o włos obroniła pozycję lidera przed mocno atakującym Play mobile. Tylko oni uzyskali wynik dwucyfrowy, reszta telkomów niestety dosyć znacznie od nich odstaje.

1. GaduAIR – 11 pkt. (3, 3, 2, 0, 1, 2)

2. Play – 10 pkt. (1, 2, 1, 3, 3, 0)

3. Era – 7 pkt. (1, 0, 3, 2, 0, 1)

4. MBank Mobile – 6 pkt. (3, 1, 0, 0, 2, 0)

5. Plus – 5 pkt. (1, 0, 0, 1, 0, 3)

6. Orange – 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)

(fot. GaduAIR)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.11 komentarzy do “GaduAIR nadal najlepszą siecią na kartę”

 1. BartX Odpowiedz

  Sam mam GaduAIR od ponad roku i mogę jak najbardziej polecić tą sieć. Korzystam najwięcej z internetu, a pakiety MB dodają po każdym doładowaniu.

 2. Kamil Odpowiedz

  Pytanie tylko jak wygląda jakość w GaduAIR (są przecież non stop w roamingu Plusa, a tam jak wiadomo pierwszeństwo mają klienci Polkomtela)? Wiele osób mówi o jakiś dziwnym czekaniu na uzyskanie połączenia.

  W dodatku w sieci GaduAIR nie musimy już się martwić, czy jesteśmy w sieci macierzystej, czy nie (jak niestety w Play mobile), wszędzie mamy tanio. Dla przykładu kupimy pakiet 300 MB za 11 PLN i do tego darmowy komunikator GG. W zasadzie już niczym się martwimy.

  Do czytania Internetu z Operą Mini wystarczy nam w zupełności pakiet 100 MB, gdy mamy go 3x razy więcej, możemy nawet od czasu do czasu korzystać z serwisów wideo np: mobilnego YouTube.

 3. dobry prepaid Odpowiedz

  to jest ok prepaid przeniosłem sie z taktak i nie ma zadnej roznicy technicznej, zadnego czekania, itd. to jakieś bzdury. tzn. różnica jest taka, że jest mniej spamu w gaduair 🙂

 4. Derick Odpowiedz

  No a ja od dwóch miesięcy rozmawiam w GaduAir za darmo.
  Akurat potrzebowałem z kimś (no dobra z kobietą,.. no dobra,.. Ona potrzebowała ze mną ;-D ) sporo rozmawiać, więc kazałem kupić starter za 20 pln – włączyć promocje 0 pln do końca roku, doładować ponownie kwotą 10 pln i po tych niewielkich manipulacjach rozmawiam darmo ile potrzebuje a raczej ile chce płeć piękna… Do przymusowych, długich „stosunków” jak znalazł ;-P

 5. Kamil Odpowiedz

  @Derick

  Mam jedno dosyć zaawansowane pytanie odnośnie połączenia numeru GG z GaduAIR (który wcześniej został przeniesiony z Plusa), mianowicie:

  Czy jak przeniosę numer z Plusa do GGAir i nie będę chciał połączyć numeru z mobilnym GG to darmowe z niego korzystanie jest dla mnie wykluczone? Chcę mieć po prostu stary numer tel, który rzecz jasna jest inny od numeru komunikatora GG.

  Załóżmy, że mam numer telefonu np: 605123456 i będę chciał mieć dalej swój stary nr GG np: 100200 to nie będzie możliwe bezpłatne z niego korzystanie w GaduAIR? Chyba, że zgodzę się na połączenie numeru telefonu z GG, a to niestety oznacza, że moi znajomi z komunikatora GG będą mnie widzieli jako obcą osobę.

  Innymi słowy chodzi mi o to, że chciałbym zachować swój stary nr GG (który nie scaliłby się z numerem telefonu) i mieć darmowy do dostęp aplikacji mobilne Gadu-Gadu w sieci GaduAIR, bez wklepywania kodów PUK itp dziwnych historii…

 6. Derick Odpowiedz

  Co do jakości w GaduAir, to trochę dłuższe czekanie na połączenie nie jest uciążliwe, ale ono jest. Pogarszanie się jakości głosowego połączenia, w zależności od miejsca też występuje. Zrywanie długich połączeń,.. zrywanie z automatu połączeń, przy przejściu przez północ (zakończenie doby rozliczeniowej). Słaba dostępność starterów i doładowań, tu kłania się doładowanie via internet, z konta Gadu-Gadu/GaduAir, poprzez bank elektroniczny – wygoda i większe bonusy… Niestety, na zadupiu bez konta banku internetowego ani rusz… Chyba że ma nam kto przelewać środki doładowcze, albo doładowywać poprzez takie konto znajomego. Największy plus, to tanie pakiety, niskie kwoty doładowań, ważne przez 3 miesiące wychodzących i to oprócz Play’a jest największa zaleta tej sieci… Nie liczę korzyści z integracją z GG, bo ja tam nie korzystam, ale inni nigdy nie będą tego mieć. Jednak brak reklamy w TV oznacza wegetacje na peryferiach telekomunikacyjnych, bo z mojego rozeznania, to świadomość u zwykłych ludzi (nawet młodych), czegoś takiego jak MVNO jest żadna. 🙂

 7. Derick Odpowiedz

  @ Kamil – Niczego nie musisz, ale tylko możesz. 🙂 Numer telefoniczny z numerem GG łączy się tylko funkcjonalnie i wirtualnie, bo nadal masz swój numer GG i inni widzą na komunikatorze tylko numer GG. Połączenie numerów służy do wygodnej obsługi konta internetowego tych dwóch oddzielnych, ale mogących być wspólnymi usługami. Ja mam połączone numery i obsługuje, zarządzam usługami z konta internetowego – bardzo wygodne. Widzi się szczegółowe bilingi, kupujesz usługi, włączasz/wyłączasz promocje, opcje; widzisz w każdej chwili co masz aktywne i do kiedy, nienaganne komunikaty i przejrzystość. Gadu-Gadu zawsze jest darmo, obojętnie czego byś nie zrobił. Przeniesienie numeru i potem połączenie go, lub nie,..nie ma dla niczego znaczenia, oprócz tego, że od tej chwili jesteś userem sieci GaduAir, co oznacza że masz większe możliwości zintegrować komunikator z usługami telefonicznymi i mobilnymi na słuchawce.
  Mimo że masz połączony numer, to nadal logujesz się do komunikatora starym numerem GG, ale zmieni Ci się tylko hasło na kod puk, co jest bardzo wygodne. Dlatego niczego się nie bój, bo nie ma czego. 🙂

 8. Kamil Odpowiedz

  A jak długo trwa proces przenoszenia numer w GaduAIR? Załóżmy, że wypisze formularz na ich stronie, to kiedy mniej więcej mogę spodziewać się kuriera z kartą SIM i wszystkimi niezbędnymi dokumentami? 😉

 9. Derick Odpowiedz

  Kamil – Ja chciałem przenieś numer ale zapomniałem że ten numer kupowałem na stary dowód, który później wymieniałem na plastik. Dlatego były niezgodne dane i w końcu nie chciało mi się iść do punktu Orange poprawiać w papierach. Kupiłem nowy starter też przez neta – tu miałem po 2 dniach. W każdym bądź razie cała procedura przenoszenia jeśli dobrze pamiętam trwała 5-6 dni (kurier przywiózł kartę, papiery, które trzeba podpisać i zabiera na powrót). Po odesłaniu dokumentów, sprawdzeniu zgodności danych przyjdzie mail że możesz aktywować numer. Po czym z tej operacji przysyłają fakturę (pdf) na konto mailowe. Tak że luzik, prowadzą za rączkę a po aktywacji dostajesz sms’y konfiguracyjne na internet, mms itp. Jest wygodne menu *111# do komunikacji sieciowej zarządzającymi usługami, promocjami i kupowania poprzez kody. Jest szybko i wszystko gra. 🙂 A tak to praktycznie większą część doby mam słuchawkę z aktywnym połączeniem głosowym przestawioną na głośnomówiący i chodząc po mieszkaniu, gdy telefon leży na stoliku rozmawiam sobie z innym numerem gg jak z domofonem, i to wszystko darmo. Mam swobodę, wolne dłonie, mogę w tym czasie robić sobie co zechce, no i nie dostane raka mózgu. Gdyby średnio co 2 godziny automat nie rozłączał połączenia to nie trzeba podchodzić do telefonu. Jak ktoś potrzebuje tak jak ja obecnie, to najlepiej mieć drugą słuchawkę tylko do GaduAir, bo inaczej musisz zawieszać aktywne połączenie, aby odebrać połączenie przychodzące od kogoś innego. Tyle że nie każdy potrafi tak skonfigurować aparat że wykrywa i monituje inną próbę połączenia. 😀

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt