Oficjalna aplikacja Java NK wydana

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (23 liczba głosów, wasza ocena: 5,13 na 6)
Loading...

Doczekaliśmy się wreszcie aplikacji Java najpopularniejszego serwisu społecznościowego w Polsce. Nasza Klasa, a raczej NK zapowiadała premierę aplikacji już w sierpniu. Tak więc mamy miesiąc opóźnienia w stosunku do oficjalnych zapowiedzi. Być może jest ono spowodowane dłuższymi pracami nad udoskonaleniem produktu.

Co ważne aplikacja oferuje nam pełen dostęp do możliwości portalu. Możemy oczywiście odczytywać wiadomość, przeglądać profile znajomych, komentować i wykonywać jeszcze wiele innych czynności, które znamy w tradycyjnej wersji witryny komputerowej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Ciekawostką jest również sposób samego dodawania zdjęć. Możemy nie tylko dodać pliki z pamięci telefonu, ale także z poziomu programu zrobić zdjęcie i je wysłać bezpośrednio do portalu.

Zasada działania tej ostatniej funkcjonalności przypomina nawet świetną aplikację FaceWarp, czy też płatnej PullFace. Ta ostatnia przypomina swoimi oryginalnymi funkcjami popularny program graficzny Adobe Photoshop. Wracając jednak do produktu NK możemy wymienić kilka wad.

Z pewnością jedną z nich jest długi czas logowania i wymiany danych z serwerem. Denerwujący napis naprawdę długo będzie wyświetlał się nam na wyświetlaczu telefonu. Tyczy się to także modeli pracujących w jakości 3G. Tak więc wygodniejszym rozwiązaniem może być zwykłe korzystanie z mobilnej wersji NK (m.nk.pl) pod kontrolą Opery Mini. Z pewnością przeczy to całej idei korzystania z aplikacji, ale niestety tak właśnie jest.

Dużo szybciej będziemy działać na portalu przy użyciu przeglądarki norweskiego producenta, aniżeli aplikacji NK. Gdy tylko uda się rozwiązać twórcom problem długich kontaktów z serwerem, produkt będzie naprawdę ciekawy. Sam interfejs menu przypomina naszym zdaniem ten z produkt Belysio. Ikonki są ułożone nawet w podobny sposób.

Deweloperzy NK zapowiadają, że to nie koniec nowości. W przyszłości mają ukazywać się kolejne wersje produktu wzbogacone o usługi nawigacji, czy też geolokalizacji. Dzięki temu będziemy wiedzieli, gdzie aktualnie znajdują się nasi znajomi. Podobną funkcję oferowała wspomniana wyżej aplikacja Belysio, jednak ona nie odniosła w Polsce aż tak dużego rozgłosu jak chociażby za granicą. Więcej szczegółów o pierwszej mobilnej aplikacji NK znajdziemy na podstronie blogu NK mobile.

(fot. Nasza Klasa)

Dostępność:

Platforma Java J2ME Android Symbian iPhone Windows Mobile/Phone BlackBerry
Aplikacja:
NK

Instalacja:

  1. Wpisz w przeglądarce telefonu: java.nk.pl
  2. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
  3. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
  4. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 11587 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Oficjalna aplikacja Java NK wydana”

  1. Dawid Odpowiedz

    o jeju proszę cię kup sobie pakiet internetowy to będziesz miał tak jakby za darmo bo i tak płacisz ale tylko za pakiet a nie za transfer.:) .
    i bez takich mózgich komentarzy, ja niewiem zero myślenia (śmiech):D narka:-)

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt