Duże ekrany zyskują popularność
|
|
- piÄ…tek, Czerwiec 25, 2010, 0:30
- News
- Dodaj komentarz
Duże rozdzielczoÅ›ci stajÄ… siÄ™ coraz bardziej popularne. Takie wnioski nasuwajÄ… siÄ™ nam po przeprowadzeniu kolejnej sondy w serwisie My mobile. PytaliÅ›my w niej naszych użytkowników jakÄ… rozdzielczość ekranu posiadajÄ… ekrany ich telefonów komórkowych. Co ciekawe najpopularniejszÄ… okazaÅ‚a siÄ™ wartość 240×320 px.
Trzeba przyznać, że obecnie jest to już minimalny standard nawet w słuchawkach z tzw. średniej półki. Mało tego, nawet sami producenci wielu świetnych aplikacji Java wyraźnie projektują swoje dzieła pod tą właśnie rozdzielczość wyświetlacza. Dobrym przykładem jest najnowsza wersja przeglądarki Opera Mini 5.
Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
  |
![]() |
Drugie miejsce w zestawieniu przypadÅ‚o ekranom jeszcze wiÄ™kszym niż wspomniana wyżej rozdzielczość 240×320 px (to może być nawet spore zaskoczenie). Trzecie miejsce to 176×220 px, która jeszcze do niedawna byÅ‚a najpopularniejsza. KoÅ„cowe miejsca przypadÅ‚y niskim rozdzielczoÅ›ciom (128×160 px i mniej) wyÅ›wietlaczy. To jednak nie jest już dla nas żadnym zaskoczeniem. Zapraszamy oczywiÅ›cie do udziaÅ‚u w kolejnej ankiecie naszej witryny. Znajduje siÄ™ ona tradycyjnie w prawym dolnym rogu strony.
(fot. Sony Ericsson/My mobile studio)
Wyniki sondy (Jaką rozdzielczość ma ekran Twojego telefonu?):
- 240×320 pikseli (43,0%, 26 GÅ‚osów)
- powyżej 240×320 pikseli (33,0%, 20 GÅ‚osów)
- 176×220 pikseli (11,0%, 7 GÅ‚osów)
- 128×160 pikseli (7,0%, 4 GÅ‚osów)
- poniżej 128×160 pikseli (7,0%, 4 GÅ‚osów)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
Skomentuj