iPhone OS został uruchomiony na telefonie HTC Hero

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Smartfony marki HTC stały się w ostatnim czasie bardzo popularne za sprawą swoich niekonwencjonalnych zastosowań. Najpierw uruchamiano na nich klasyczne gry PC (przykład GTA 2), by później przejść do tradycyjnych systemów komputerowych takich jak Ubuntu, czy nawet kultowego już Windows XP.

Teraz ambitni i zdolni deweloperzy poszli o krok dalej. Udało im się uruchomić pilnie strzeżony produkt Apple, czyli system operacyjny iPhone OS. W serwisie YouTube już teraz możemy zobaczyć, że taka próba naprawdę się udała. Ten przykład tylko potwierdza fakt, że zjawisko samodzielnej ingerencji w oprogramowanie mocno się rozwinęło i działa już tak samo sprawnie jak ma to miejsce od dawna w świecie komputerów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Aktualnie obowiązuje zasada, że użytkownik otrzymuje telefon komórkowy z jednym przypasowanym (do modelu) konkretnym systemem operacyjnym. W sposób dozwolony nie możemy przeprowadzić żadnej zmiany. Wyjątkiem jest jedynie usprawniająca działanie słuchawki aktualizacja oprogramowania.

Naszym zdaniem w nadchodzącej przyszłości jednak to się zmieni i klienci tak samo jak w swoim notebooku będą mogli instalować swój ulubiony system operacyjny. Aby tego dokonać użytkownicy będą musieli posiadać odpowiednią, podobną specyfikację telefonu spełniającą wymagania danego systemu np: szybkość procesora, ilość dostępnej pamięci RAM/ROM, rozdzielczość ekranu itd. Tak więc znów pojawia się podobieństwo świata mobilnego do świata komputerów.

(fot. GSMarena)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “iPhone OS został uruchomiony na telefonie HTC Hero”

  1. Paweł Odpowiedz

    I to było by super rozwiązanie kiedyś nad tym myślałem ze powinno właśnie tak być byśmy mogli sobie instalować system jaki nam odpowiada… I uważam że większość była by zadowolona ze ma swobodę wybieraniu systemu na telefon, to był by duży krok na przód. Oby te sugestie i pomysły zostały kiedyś zrealizowane.

  2. Kamil Odpowiedz

    Prędzej czy później tak się stanie w przyszłości, to nieuniknione. Rynek telekomunikacji już od dłuższego czasu bierze przykład z tego komputerowego. Tylko czekać, aż zaczną pojawiać się mobilne wersje Ubuntu oraz innych OS-ów 😉

  3. Marucins Odpowiedz

    Ehhh spóźnione – przeciez to było na 1 kwietnia a wy daliści ejko news na 2 – nawet pod April Fool’s nie zalicza się 😀

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt