Niska cena Firefox OS nie jest żadnym atutem, ponieważ Android już jest bardzo tani
|
|
|
- środa, Styczeń 23, 2013, 14:20
- News
- 2 komentarze
W świecie telekomunikacji panuje duży optymizm po zaprezentowaniu dwóch pierwszych telefonów komórkowych z systemem Firefox OS o wdzięcznej nazwie Keon i Peak przez hiszpańskiego producenta, niedawnego startupowca Geeksphone (choć miał to być początkowo ZTE oraz Alcatel). Skupimy się na tym pierwszym modelu, gdyż jego skromna specyfikacja ma gwarantować naprawdę niską cenę.
I tak smartfon Peak (prezentowany na zdjęciu obok artykułu) ma posiadać 3.5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320×480 px, 1 GHz procesor, 512 MB RAM pamięci operacyjnej, wewnętrzną przestrzeń 4 GB na pliki (ze slotem kart microSD) oraz aparat 3 MPix. Niestety niska cena Firefox OS nie jest jego żadnym atutem. Może nim być co najwyżej 100% brak lagów czy spowolnień. W tanich Androidach takie momenty możemy spotkać chociażby w czasie aktywnej transmisji danych.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Nie wolno też zapominać, że w pierwszej lepszej promocji możemy otrzymać smartfony z zielonym robotem w cenie około 400 PLN (wystarczy tylko wspomnieć o LG Swift L3 czy całej masie tanich Samsungów). To naprawdę niedużo biorąc pod uwagę fakt ogromnych możliwości inteligentnych telefonów na tle feature phonów kosztujących niewiele mniej, jeśli nie dokładnie tyle samo. W dodatku Firefox na samym starcie będzie miał problemy z dużą ilością aplikacji w swoim dedykowanym sklepie. Przewaga Google Play i Androida w tym momencie jest bezdyskusyjna. Dla porównania taki Tizen obsłuży aplikacje na Androida, a Firefox OS już nie (niemalże równorzędny pod względem stażu jego konkurent).
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym lepszym z dwójki smartfonów, czyli modelu Keon. Na jego pokładzie znajdziemy już 4.3 calowy jasny ekran IPS (lepsze kąty widzenia) o jakości 540×960 px, dwurdzeniowy procesor typu Dual-Core 1.2 GHz, również 512 MB RAM pamięci operacyjnej oraz 4 GB przestrzeni na nasze dane z możliwością rozszerzenia za pośrednictwem karty microSD. Do tego dochodzi 8 MPix aparat oraz 2 MPix kamera służąca do wideorozmów. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zarówno Peak jak Keon nie skończą swojego żywota z przytupem jak to było w przeszłości z produkcjami Microsoftu o podobnych nazwach Kin One oraz Kin Two. Więcej szczegółów na temat nowych urządzeń napędzanych Firefox OS znajdziemy na www.geeksphone.com.
(fot. Geeksphone/My mobile studio)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
2 komentarze do “Niska cena Firefox OS nie jest żadnym atutem, ponieważ Android już jest bardzo tani”
Skomentuj







Hehe … W dzisiejszych czasach bez bogatej bazy aplikacji Firefox może zapomnieć o jakimkolwiek sukcesie ! Android oraz iOS są bez konkurencyjni jeśli chodzi o aplikacje zaś windows-phone pomimo nowszego systemy wp8 nadal boryka się niedosytem aplikacji i wciąż kuleje ! Nie wiem co zrobi Firefox – niska cena smartfonów nie podbije rynku – będzie ciężko !
jeszcze jedno, widziałem filmik na you tube i wydaje mi się że obydwa smartfony nie śmigają aż tak bardzo płynnie 🙁