Celowe wyłączanie 3G przez użytkowników staje się powszechne

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 5,67 na 6)
Loading...

celowe-wylaczenie-3g-przez-uzytkownikow-staje-sie-powszechneTechnologia 3G była przełomem. Gdy kilka lat temu wprowadzano ją do telekomunikacyjnego świata, dumnie przekonywano konsumentów, że teraz czeka na nich szybki dostęp do mobilnego internetu w telefonie oraz nowatorska funkcja wideorozmów, z której notabene nikt teraz nie korzysta w praktyce. Tę rewolucję można przyrównać z aktualnym przejściem na telewizję cyfrową w jakości HD do tej analogowej.

Niestety coraz więcej użytkowników świadomie wybiera wyłączanie 3G oraz przejście na starą już łączność 2G. Wpływ na taki stan rzeczy ma dramatycznie krótki czas pracy w przypadku transmisji HSDPA. Często w takiej sytuacji następuje zmiana ikonki 3G na H w górnej części ekranu. Aż strach pomyśleć, co będzie się działo z konsumpcją energii w standardzie LTE. W przypadku Androida przestawienia na standard 2G (EDGE) można dokonać w sekcji Menu > Ustawienia > Komunikacja > Sieci telefonii komórkowej > Korzystaj tylko z sieci 2G. 

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Już obecnie są duże problemy na 3G, a musimy pamiętać że bateria z czasem mocno się zużywa. W efekcie telefon, który dawniej śmigał po internecie 3 godziny to teraz nie daję radę tej sztuki dokonać chociażby przez 30 minut. Jeżeli jeszcze ktoś ma niewymienny akumulator to w zasadzie jest ugotowany na całego. Telefon po roku użytkowania nadaje się wyłącznie na śmietnik, ponieważ idea jego mobilności jest całkowicie zatracona. Pozostaje zatem nic jak cierpliwie czekać na rozwiązanie tego problemu energetycznego przez naukowców. Choć z drugiej strony nie można oprzeć się wrażeniu, że w tej materii niewiele dobrego się dzieje na wskutek lobby producentów sprzętu. Im przecież na rękę jest wymiana smartfonu przez klienta, najlepiej co roku albo jeszcze częściej. To właśnie dlatego tak częstą praktyką jest oferowanie telefonów z niewymienną baterią, która skutecznie skraca cykl życia produktu.

(fot. Samsung/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 9042 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

5 komentarzy do “Celowe wyłączanie 3G przez użytkowników staje się powszechne”

 1. mago Odpowiedz

  Też mam włączoną na stale sieć 2G. Czasami tylko przełączam się na 3G. Powodem jest zasięg. Myślę, że algorytm wyboru masztu wygląda w telefonie tak:
  1. Znajdź najsilniejszy nadajnik 3G
  2. Jak nie ma żadnego – znajdź najsilniejszy nadajnik 2G
  To powoduje, że telefon często wisi na strzępach zasięgu na 3G, nadając na maxa, próbuje współpracować z ledwo widocznym masztem 3G, choć ma pod nosem porządne 2G. W takich warunkach o necie nie ma mowy. Nawet rozmawiać jest ciężko.
  Myślę, że ten problem jest głównym powodem wyczerpywania się baterii i do jego usunięcia wystarczyłaby banalna modyfikacja algorytmu. Nie trzeba do tego naukowców. Wystarczy porządny inżynier.

  • Kamil

   Akumulator 1350 mAh w moim 1,5 letnim Samsungu Galaxy Pro jest całkowicie wykorzystany/wyeksploatowany i czas wymienić go na sprawny, albo cały telefon na nowszy model. To wręcz wymusza korzystanie z łączności 2G zamiast z 3G 😉

 2. buba Odpowiedz

  No spróbowalem na Virgin przelaczyc sie z 3G na 2G – lejek chodzi, tylko czasem zaczeła sie pojawiac ikonka z brakiem zasiegu jak uzywam internetu. O co chodzi? Jak mam wylaczony internet to zasieg jest cały czas i to lepszy niz na 3G

  • Kamil

   Ja miałem taki dziwny bug na łączności 3G, że Opera Mini nie chciała wczytywać stron (nie było aktywnych ikonek transmisji danych, zupełnie tak jakby aplikacja nie wysyłała żadania w stylu load streaming internet). Dopiero po przełączeniu na 2G wszystko śmigało jak należy

 3. Kamil Odpowiedz

  Ja wyłączam 3G jeszcze z jednego powodu, w dzień powszedni w Play mam prędkość internetu tylko 0,8 Mb/s, a to niewielka różnica w stosunku do 384 kb/s oferowanego przez EDGE 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt