Pizza Portal

Trio Red Bull Mobile, MBank Mobile i Play najlepsze

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...Loading...

No i stało się. Negatywne zmiany związane ze skróceniem ważności konta w Play Lubię to odbiły się utratą dominacji dla fioletowego operatora. Choć może określenie negatywne jest tutaj zbyt mocne. Red Bull Mobile oraz MBank Mobile awansowali jednocześnie na pozycję lidera, które dzielą teraz wspólnie właśnie z Play. W tym zestawieniu z uwagi na lepszy wynik punktowy bierzemy pod lupę nową ofertę Play na kartę.

Taryfa Play Lubię to miałaby gorszy rezultat, zaś tradycją jest wspieranie najlepszych opcji dla danego telkoma. I tak Play na kartę dzięki oferowaniu darmowych rozmów i SMSów w sieci w standardzie przez okres aż 100 dni po doładowaniu 50 PLN w końcowym rozrachunku jest dalej na swoim tronie (stracił jedynie samodzielną dominację). Pierwszy raz w historii My mobile RANKING aż trzy sieci na raz zajmują pozycję lidera. Takiej sytuacji nie było nigdy wcześniej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Spory awans, bo aż o cztery lokaty zaliczył Lycamobile oraz o dwa oczka w górę Heyah (szkoda, że ta sieć wprowadzi już w sierpniu płatne sprawdzanie stanu konta za pomocą krótkich kodów). Wszystko za sprawą oferowania bardzo taniego pakietu 1.000 SMSów do wszystkich sieci w cenie 3,90 PLN. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż paczka 600 wiadomości tekstowych do każdego za 6 PLN w Orange. Dla niektórych może to być również zdecydowanie bardziej korzystne rozwiązanie od Play Formuła 4.0 na kartę za 10 PLN. Polegało ono na nielimitowanym wysyłaniu SMSów do wszystkich przez okres jednego miesiąca. Poniżej prezentujemy dokładniejsze szczegóły związane z lipcowym notowaniem My mobile RANKING.

(fot. Play/Red Bull Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

Na samym początku weźmiemy pod lupę koszt minuty rozmowy do innych sieci w standardzie (czyli bez zbędnego kombinowania). Nie interesują nas specjalne pakiety minut, których zadaniem jest zmniejszenie kosztów. Klient powinien mieć już na samym wejściu konkurencyjne ceny i nie powinien bawić się w kupowanie hurtem wybranej liczby minut w niższej cenie. Tutaj skupimy się tylko na sieciach głównych.

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

2. Carrefour Mova – 2 pkt / 0,25 PLN za minutę

3. TuBiedronka 1 pkt. / 0,25 PLN za minutę (15 sekundowe naliczanie)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Kolejną sprawą będzie koszt niesłychanie popularnej w Polsce wiadomości tekstowej SMS. Podobnie jak w poprzednim przykładzie nie bierzemy pod uwagę wszelkich pakietów, czy też paczek kupowanych hurtowo w niższej cenie do wykorzystania we wszystkich sieciach komórkowych. W tym miejscu dosłownie nic się nie zmieniło w porównaniu sieci z tym co mieliśmy w zeszłym miesiącu.

1. Play/Red Bull Mobile/Lycamobile/MTV Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. MBank Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Carrefour Mova – 1 pkt. / 0,13 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Tutaj nie będziemy się zbytnio rozpisywać, ponieważ prezentowanie okresowych artykułów na temat najlepszych dostawców mobilnego internetu to już tradycja serwisu My mobile. Więcej szczegółów o najnowszym rankingu pakietów do sieci web w ofercie na kartę znajdziemy w artykule o nazwie Niezauważony, rewelacyjny pakiet 1 GB za 10 PLN w Play. W tej podkategorii bierzemy pod uwagę Play na kartę, a nie Play Lubię to z uwagi na większe korzyści w ogólnym rozrachunku tego pierwszego podmiotu. Warto wspomnieć, że pozycję lidera objął Red Bull Mobile, który oferuje dłuższy czas ważności darmowego internetu po doładowaniu (nadal ma 150, a nie 100 dni po doładowaniu 50 PLN).

1. Red Bull Mobile (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,02 PLN/1 MB + dłuższy czas ważności)

2. Play (bez limitu do 32 kb/s, 0,01 PLN/1 MB)

3. Plus (bez limitu w jakości 32 kb/s, 0,03 PLN/1 MB)

Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie

Tutaj zrezygnowaliśmy ze sprawdzania jednostki naliczania opłat w pakietach internetowych na rzecz tej samej jednostki w normalnej ofercie. Dodatkowo w dobie Internetu bez limitu danych, jej występowanie zwłaszcza w pakietach internetowych traci już odrobinę sens. Opadają tutaj sieci bez oferty Internet. Dalej jednak pierwszeństwo mają korzystniejsze dla danego operatora opcje. Przykładem jest chociażby branie pod uwagę 1 kB w MBank Mobile w pakietach, zamiast 50 kB w standardowym naliczaniu.

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 1 kB

2. Orange/Carrefour Mova/W Naszej Rodzinie – 2 pkt. / 50 kB

3. Plus/Play/Red Bull Mobile/T-Mobile/Heyah/MTV Mobile/FreeM/Lycamobile/Lark Mobile – 1 pkt. / 100 kB

Ważność połączeń wychodzących

W tej podkategorii doszło do ogromnych zmian. Wszystko przez pogorszenie warunków związanych z czasem ważności konta we FreeM. Teraz są one zdecydowanie krótsze. W efekcie zadebiutował MBank Mobile oraz zupełnie niezależnie Lycamobile. Plus po wcześniejszym wprowadzeniu rocznej ważności konta po doładowaniu awansował na drugie, znacznie wyżej punktowane miejsce równocześnie z WRodzinie. Dzieje się tak ponieważ w tym drugim przypadku każde doładowanie o minimalnej wartości 10 PLN przedłuża nam konto aż o 2 lata. W przypadku Plusa już 5 PLN wystarczy, by mieć konto aktywne o kolejny rok. W efekcie mamy remis w tej podkategorii (5 PLN x 2 lata = 10 PLN). Play Fresh oczywiście nie uwzględniamy, ponieważ w zestawieniu skupiamy się na ofercie Play na kartę, która jako całość jest korzystniejsza w punktacji dla P4 (nawet od Play Lubię to).

1. Orange/T-Mobile/Heyah/MTV Mobile/Lycamobile – 3 pkt. / wystarczy wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża nam konto o rok czasu (w Lycamobile po 80 dniowej bezczynności np: brak połączeń/SMS mamy wyłączaną kartę SIM)

2.  Plus/WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5/10 PLN przedłuża nam konto aż o 1/2 lata

3.  MBank Mobile – 1 pkt. / doładowanie 50 PLN przedłuża nam konto o 180 dni, czyli pół roku

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu wyróżnienia doczekał się Play na kartę ze swoją nową taryfą. Wszystko przez fakt, że cena 0 PLN za rozmowy i wiadomości tekstowe w macierzystej sieci były dostępne w standardzie przez bardzo długi czas po zasileniu. Najbardziej korzystna opcja dotyczy doładowania sumą 50 PLN, dzięki któremu zyskujemy prawdziwą mobilną wolność w przypadku posiadania dużej liczby znajomych u tego operatora. Takiego rozwiązania nie zaproponował przed nim nikt nigdy wcześniej. W tym momencie zostało przełamane ogromne panowanie kwestii bezpłatnego internetu po doładowaniu. Co ciekawe, zadaliśmy nawet pytanie w tej sprawie na Facebooku i większość wolała darmowe połączenia głosowe oraz SMSy, aniżeli bezpłatny Internet z lejkiem 32 kb/s.

1. Play – 3 pkt. / Darmowe rozmowy i SMSy w sieci są standardem (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN, dostępność usługi BIS (BlackBerry Internet Service) dla terminali BlackBerry w ofercie na kartę, Formuła 4.0 (nielimitowane SMSy do wszystkich sieci przez miesiąc) dla użytkowników Pre-paid w cenie 10 PLN, bezpłatny transfer plików z serwisu muzycznego Play The Music

2. Red Bull Mobile – 2 pkt. / Darmowy Internet w jakości 32 kb/s, bezpłatny dostęp do portalu m.redbullmobile.pl, wejściówki na wydarzenia sportowe, eventy klubowe, ciekawe bonusy występujące po doładowaniu (darmowe rozmowy, Internet), Formuła 4.0 (nielimitowane SMSy do wszystkich sieci przez miesiąc) dla użytkowników Pre-paid w cenie 10 PLN

3. Heyah – 1 pkt. / Zawsze darmowe wiadomości SMS w sieci, bezpłatne rozmowy VoIP wewnątrz Heyah w komunikatorze Freeyah pod warunkiem kupna jednego z nowych pakietów Internet Non Stop L (600 MB za 12 PLN), Internet Non Stop XL (1,2 GB za 25 PLN), wprowadzenie świetnego pakietu 1.000 SMS do wszystkich sieci za jedyne 3,90 PLN

Ogólna klasyfikacja

Najnowsze notowanie My mobile RANKING miało spore roszady i pokazało słabnącą moc sieci komórkowej Play. W efekcie na pierwsze miejsce awansowali również Red Bull Mobile oraz MBank Mobile, dzięki czemu fioletowy operator nie jest już samodzielnym liderem. Swój marsz w górę zanotowali również Lycamobile, Heyah, WRodzinie, a nawet W Naszej Rodzinie. Dwa ostatnie podmioty osiągnęły to na zasadzie zawirowań innych. Spadki dotknęły zaś Carrefour Mova, Orange, Plus, T-Mobile i FreeM (to akurat nie jest zaskoczenie, ponieważ jest on teraz na samym dole zestawienia).

Reszta telkomów (Play, MTV Mobile, TuBiedronka i Lark Mobile) jest na dokładnie tych pozycjach co miesiąc temu. Wciąż nie doczekaliśmy się premiery Virgin Mobile, który może trochę zamieszać w zestawieniu. Podium dalej należy do tych samych sieci, Red Bull Mobile, Play i MBank Mobile. W przypadku takiej samej liczby punktów decydowała mniejsza ilość zer (jak w sporcie). Jeżeli w obu aspektach był remis to symbolicznie promowaliśmy gracza atakującego wyższym umiejscowieniem na tej samej lokacie. Tak właśnie było w przypadku telkoma sygnowanego logiem czerwonego byka i kwiatka.

My mobile RANKING (07/2012) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 1, 0, 2)
MBank Mobile 9 pkt. (3, 2, 0, 3, 1, 0)
Play 9 pkt. (0, 3, 2, 1, 0, 3)
4. Lycamobile 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 3, 0)
MTV Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 3, 0)
6. Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 1, 3, 1)
Carrefour Mova 5 pkt. (2, 1, 0, 2, 0, 0)
8. Orange 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 3, 0)
9. Plus 4 pkt. (0, 0, 1, 1, 2, 0)
10. T-Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 3, 0)
11. WRodzinie 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
W Naszej Rodzinie 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)
13. FreeM 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)
TuBierdonka 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)
Lark Mobile 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 6885 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

10 komentarzy do “Trio Red Bull Mobile, MBank Mobile i Play najlepsze”

 1. Bob Odpowiedz

  Czy ten ranking nie zawiera dwóch połączonych ofert Play? można mieć nielimitowane rozmowy w Play i nielimitowany internet?

 2. Antithiesis Odpowiedz

  Zapomnieliście dopisać że zajmujaca 4 miejsce super siec LYCAMOBILE nie posiada usługi MMS

 3. Kamil Odpowiedz

  Powaznie? Ale smaczki mozna wyczytac po zapoznaniu sie z regulaminem, ale chociaz maja non stop wazne konto (wystarczy korzystac aktywnie z telefonu) 😉

 4. Adrian Odpowiedz

  A Orange ma 5 pkt czyli tyle co Heyah i Carrefour Mova a jest na 8 miejscu a nie na 6 jak te dwie sieci?

 5. Kamil Odpowiedz

  Cytuję fragment ostatniego akapitu artykułu:

  W przypadku takiej samej liczby punktów decydowała mniejsza ilość zer (jak w sporcie).

  Jednym słowem promujemy oferty bardziej wyrównane, które nie mają zbyt dużo dziur

 6. Bob Odpowiedz

  ale to chyba ważne tylko gdy połączenia wychodzące działąją a to już więcej kosztuje…

 7. Kamil Odpowiedz

  Tak jest, 1 GB promocyjne ważne 1 rok czasu. Pamiętam jak sprawdzałem u siebie ważność konta w RBM to miałem bardzo długo ważny ten promocyjny pakiet

 8. RobsoN Odpowiedz

  W sumie w jakimś stopniu Play pogorszył swoją ofertę, ale czy ponad 3 miesiące ważne konto + 1 GB transmisji danych to, aż tak źle? Mi się wydaje, że nikt nie będzie narzekał, bo w innych sieciach lepiej nie jest. 

Skomentuj


8 × osiem =

  My mobile © 2008-2015. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści i grafik bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt