Pizza Portal

Nie każdy telefon ma HSUPA, czyli szybkie ładowanie plików do internetu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...Loading...

W przeszłości w serwisie My mobile pojawił się bardzo przydatny artykuł o tytule najlepiej mieć je wszystkie. Odnosił się on do posiadania w telefonie nie jednej, a wszystkich znaczących technologii przesyłu danych (od GPRS, EDGE po 3G i HSDPA włącznie). Dzięki czemu na terenach wiejskich nie męczyliśmy się tylko łącznością GPRS, a chociażby EDGE. Brak tej drugiej technologii mogliśmy spotkać w Sony Ericssonie W660.

Teraz podobną analogię możemy przenieść na dużo nowocześniejsze smartfony. Część z nich chwali się dumnie łącznością HSDPA na poziomie 7,2 Mb/s. Niestety w tych samych modelach jest haczyk w postaci braku HSUPA, co oznacza bardzo wolne wysyłanie plików do internetu np: do portalu społecznościowego Facebook.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Idealnym przykładem takiego modelu jest prezentowany na zdjęciu obok tekstu Samsung Galaxy Pro. Posiada on szybkość wysyłania tylko 384 kb/s. W dzisiejszych czasach HSUPA na poziomie 2 Mb/s powinna być standardem. Tak jest chociażby w zwykłym Sony Ericssonie Cedar. Warto zwracać uwagę na ten istotny szczegół, podobnie jak na obecność EDGE, którego występowanie będzie miało kolosalne znaczenie na terenach mniej zurbanizowanych. Bardzo często producenci ukrywają ten fakt w specyfikacji swoich słuchawek. Jeżeli w niej napisane jest dumnie HSDPA 7,2 Mb/s, a zupełnie brakuje informacji np: HSUPA 2 Mb/s to niestety możemy się spodziewać znacznie wolniejszego wysyłania plików do mobilnego internetu.

(fot. Samsung/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 6877 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj


+ siedem = 9

  My mobile © 2008-2015. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści i grafik bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt