Pizza Portal

Włączenie pamięci masowej w Androidzie oznacza Debugowanie USB

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (4 liczba głosów, wasza ocena: 5,25 na 6)
Loading...Loading...

Pamięć masowa to kapitalna funkcja telefonu komórkowego, dzięki której nasza słuchawka pełni rolę bardzo przydatnego magazynu danych (np: 4 GB). Dzisiejsze aparaty z takimi kartami microSD to już jest standard. Taki pendrive jest z nami zawsze, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych urządzeniach tego typu. Takie rozwiązanie od paru dobrych lat było dostępne w zwykłych słuchawkach np: Sony Ericsson z platformą A200 czy Nokia z S40.

Niestety tego dobrodziejstwa nie poczują użytkownicy smartfonów z Windows Phone, ponieważ są oni skazani na pracę wyłącznie z dedykowanymi programami producenta. Co ciekawe w Androidzie również może wystąpić problem braku wyświetlenia monitu na komputerze o dostępnej pamięci masowej w momencie podłączenia telefonu kablem USB. Rozwiązaniem problemu jest aktywacja funkcji Debugowanie USB.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Po zaznaczeniu tej opcji nasz aparat z Androidem wreszcie jest widziany jako zewnętrzny dysk. Co niezwykle ważne już nie musimy się bawić w żadne instalowanie dodatkowych programów (tak jest we współczesnych systemach operacyjnych od Windows XP w górę). Aby tej sztuki dokonać, powinniśmy przejść do sekcji Menu > Ustawienia > Aplikacje > Dla programistów > Debugowanie USB (zaznaczamy tę opcję fajeczką). Po tej prostej czynności już będziemy mogli się cieszyć funkcjonalnością pamięci masowej w naszym Androidzie. Wspominamy o tym istotnym szczególe nie przypadkowo. Część modeli ma w standardzie ją nieaktywną poprzez brak zaznaczenia w opcjach (przykład Samsunga Galaxy Pro). W efekcie spora grupa użytkowników może zostać mylnie zaskoczona (czy nawet zdziwiona), że ich telefon nie działa jako pamięć masowa USB.

(fot. Google)

Przygotowane przez

jest autorem 6888 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj


cztery + = 9

  My mobile © 2008-2015. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści i grafik bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt