Pizza Portal

Red Bull Mobile najlepszą siecią na kartę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...Loading...

Sieć komórkowa Red Bull Mobile zgarnęła wszystko, jeśli chodzi o najnowsze rankingi dostępne w serwisie My mobile. Najpierw zanotowała zwycięstwo w pakietach internetowych, a teraz została najlepszą siecią na kartę we wrześniowym rankingu. Oczywiście z tych dwóch notowań duża ważniejszym trofeum jest te w kwestii najlepszych sieci Pre-paid.

Przerwana została zatem dominacja gracza MVNO GaduAIR. Przypomnijmy, że ten operator regularnie wygrywał przez ostatnie pięć miesięcy pod rząd. Kapitalna passa zaczęła się już od kwietnia 2011 roku. Potem słabnące GaduAIR znowu wygrało w lipcu i w sierpniowej stagnacji. Widzimy więc, że wreszcie nastąpiło pospolite ruszenie w tej kwestii oraz powiew tak długo oczekiwanej świeżości.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Co ciekawe pierwsza trójka posiada w swoim logo te same motywy kolorystyczne. Dominują barwy czarne, czerwone, niebieskie i żółte. Pierwsze miejsce należy do Red Bull Mobile, drugie do GaduAIR, a trzecie do MBank Mobile. Kolejna, czwarta lokata to Play, piąta to FreeM, szósta do Plusa jednocześnie z Carrefour Mova i WRodzinie. Dziewiąte miejsce to T-Mobile, Heyah, Orange oraz TuBiedronka. Trzynasta, ostatnia lokata to już tradycyjne Mobilking. Poniżej prezentujemy dokładniejsze szczegóły wrześniowego zestawienia najlepszych sieci na kartę Pre-paid w My mobile.

(fot. My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

Na samym początku weźmiemy pod lupę koszt minuty rozmowy do innych sieci w standardzie (czyli bez zbędnego kombinowania). Nie interesują nas specjalne pakiety minut, których zadaniem jest zmniejszenie kosztów. Klient powinien mieć już na samym wejściu konkurencyjne ceny i nie powinien bawić się w kupowanie hurtem wybranej liczby minut w niższej cenie.

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę (również do Play)

2. Carrefour Mova – 2 pkt / 0,25 PLN za minutę

3. TuBiedronka 1 pkt. / 0,25 PLN za minutę (15 sekundowe naliczanie)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Kolejną sprawą będzie koszt niesłychanie popularnej w Polsce wiadomości tekstowej SMS. Podobnie jak w poprzednim przykładzie nie bierzemy pod uwagę wszelkich pakietów, czy też paczek kupowanych hurtowo w niższej cenie, do wykorzystania we wszystkich sieciach komórkowych. Niestety skupiamy się tutaj tylko na sieciach głównych, ponieważ są zawsze duże rozbieżności cenowe w przypadku nowych sieci wirtualnych (zazwyczaj nieco drożej dzwonimy i SMS-ujemy do CenterNet, Cyfrowy Polsat, Mobyland).

1. GaduAIR – 3 pkt. / 0,06 PLN za wiadomość SMS

2. Play – 2 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. Red Bull Mobile – 2 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Tutaj nie będziemy się zbytnio rozpisywać, ponieważ prezentowanie okresowych artykułów na temat najlepszych dostawców mobilnego internetu to już tradycja serwisu My mobile. Więcej szczegółów o najnowszym rankingu pakietów internetowych w ofercie na kartę znajdziemy w artykule Red Bull Mobile wygrywa w pakietach internetowych.

1. Red Bull Mobile (za darmo i bez limitu w jakości 32 kb/s, 0,02 PLN/1 MB)

2. Plus (bez limitu w jakości 32 kb/s, 150/500 MB w jakości 7,2 Mb/s – 0,06/0,03 PLN/1 MB)

3. T-Mobile/Heyah (bez limitu w jakości 16 kb/s, 100 MB w jakości 1 Mb/s – 0,07 PLN/1 MB)

Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie (w pakietach danych)

Mit drogiego internetu w telefonie to na szczęście przeszłość. Dzisiaj coraz więcej osób przekonuje się do wygodnego czytania swoich ulubionych portali www za pomocą telefonu. W dobie pakietów internetowych staje się to możliwe. Oczywiście powinny być one sprawiedliwe rozliczane za pomocą jednostki taktowania 1 kB. Niestety wciąż jest to rzadkością w przypadku większości dużych operatorów komórkowych.

1. GaduAIR – 3 pkt. / 1 kB

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 1 kB

3. Orange – 1 pkt. / 50 kB

Ważność połączeń wychodzących

Nikt nie lubi być zaskakiwany blokadą połączeń wychodzących zwłaszcza w momencie, gdy są dostępne środki na koncie. Czasem taka sytuacja faktycznie może się zdarzyć. Problem dotyczy sieci, w których 50 PLN przedłuży nam konto o trzy miesiące. Wielu osobom może ta suma wystarczyć na znacznie dłuższy okres np: 4 miesięcy. Nowością w tej kategorii jest pojawienie się ostatnimi czasy wRodzinie.

1. FreeM – 3 pkt. / bezpłatne obejrzenie bloku reklamowego przedłuża nam konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie przedłuża nam konto aż o 2 lata

3. Play – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża nam konto o 1 rok

Wartość dodana (unikatowość)

Najnowsze zestawienie promuje oczywiście debiutanta na naszym krajowym rynku telekomunikacyjnym, czyli Red Bull Mobile. To właśnie on oferuje nam darmowy, nielimitowany dostęp do internetu po każdym doładowaniu. Co niezwykle istotne, nie jest on ważny tylko 30 dni. Maksymalnie okres może wynieść aż 150 dni i odpowiada on także dacie ważności numeru na połączenia wychodzące. Tego przełomowego rozwiązania nikt wcześniej nie wprowadził. Dodatkowo klienci sieci mogą korzystać z dedykowanego portalu wap zupełnie bezpłatnie. Do tego doliczamy jeszcze przysłowiowy bilet wstępu do ekstremalnego świata ludzi cieszących się życiem. Nie wolno też zapominać o licznych promocjach przejętych z macierzystego operatora Play.

1. Red Bull Mobile – 3 pkt. / Darmowy Internet w jakości 32 kb/s (po doładowaniu po wykorzystaniu przyznanego bonusu z bardzo długim czasem ważności), bezpłatny dostęp do portalu m.redbullmobile.pl, wejściówki na wydarzenia sportowe, eventy klubowe, ciekawe profity występujące po doładowaniu (darmowe rozmowy, Internet), dużo przejętych promocji z oferty Play

2. Play – 2 pkt. / All Inclusive Internet (nieograniczony dostęp do internetu po doładowaniu), bezpłatny dostęp do serwisu Facebook Zero, darmowe korzystanie z aplikacji Java Facebook, dostępność usługi BIS (BlackBerry Internet Service) dla terminali BlackBerry w ofercie na kartę, akcja marketingowa o nazwie testujsmartfona.pl (do rozdania jest aż 150.000 urządzeń HUAWEI IDEOS U8500)

3. GaduAIR – 1 pkt. / Darmowy dostęp do aplikacji mobilnej Gadu-Gadu (bez abonamentu i opłaty GPRS), najlepsze bonusy występujące po doładowaniu (darmowy Internet, wybór pomiędzy opcjami darmowe rozmowy i wiadomości SMS w sieci lub stawka 2 grosze do wszystkich sieci i połączenia za 19 groszy), Poczta GG, powiadomienia SMS z prywatnego komputerowego komunikatora GG, darmowe gry multiplayer

Ogólna klasyfikacja

Najnowsze notowanie prezentuje bardzo ciekawe zjawisko. Do osiągnięcia sukcesu wystarczy bowiem dostarczenie klientom internetu (nie musi być on wcale superszybki) niejako w standardzie. Oczywiście bez żadnych reklam. Pozwoli to nam na swobodne korzystanie z ulubionych stron www (czytanie treści), komunikatorów mobilnych, serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter). Do tego wystarczy dołączyć tani koszt wiadomości tekstowych SMS oraz nieco dłuższe terminy ważności konta po doładowaniu (więcej niż 3 miesiące po zasileniu kwotą 50 PLN np: 150 dni).

Tę formułę zastosował Red Bull Mobile i dzięki temu zgarnął wszystko jeśli chodzi o nasze dwa kluczowe rankingi. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że będzie to bardzo pozytywne zjawisko dla całego rynku. Już teraz spekuluje się, że Orange przygotowuje rewolucje w ofercie na kartę. Póki co są to tylko nieoficjalne informacje, choć w obecnym kształcie oferta pomarańczowego gracza wciąż jest w tyle za konkurencją. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że kolejne notowanie będzie równie ciekawe oraz pełne zmian jak wydanie wrześniowe. Serwis My mobile gratuluje zwycięstwa sieci Red Bull Mobile.

Ranking najlepszych operatorów Pre-paid (notowanie 09/2011):

1. Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 2, 3, 0, 0, 3)
2. GaduAIR 7 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 1)
3. MBank Mobile 6 pkt. (3, 0, 0, 3, 0, 0)
4. Play 5 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 2)
5. FreeM 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
6. Plus 2 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 0)
Carrefour Mova 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
WRodzinie 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
9. T-Mobile 1 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 0)
Heyah 1 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 0)
Orange 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)
TuBierdonka 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)
13. Mobilking 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 6870 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

7 komentarzy do “Red Bull Mobile najlepszą siecią na kartę”

 1. Kamil Odpowiedz

  Sam jestem zaskoczony podwojnym triumfem Red Bull Mobile. Wyniki ”badania rynku” jednak to potwierdzily zarowno w kwestii atrakcyjnosci pakietow internetowych jak i calosciowej oferty tej konkretnej sieci na karte Pre-paid…

 2. Kamil Odpowiedz

  Arek, widzę że nawet w My mobile pozycjonujesz się na frazę zarabianie przez internet (tzn. liczysz na chwytliwe zdanie i kliki czytelników – patrz rel=’external nofollow’). Co jakiś czas zauważyłem masz inny podpis. Widać, że kombinujesz ładnie w dziedzinie copywritingu, hehe 😉

 3. Kamil Odpowiedz

  @Banan

  A możesz powiedzieć co dokładnie wyświetla się ekranie telefonu w RBM? Mam na myśli napis z nazwą sieci: Red Bull Mobile, Red-Bull, a może Play? Pytam się, ponieważ w tym ostatnim przypadku jest dostępna opcja ręcznej zmiany nazwy za pomocą kodu SMS (usługa Etykietka Beta) i jak komuś nie pasuje np: myślnik to może go łatwo zlikwidować 😉

Skomentuj


+ 8 = dziewięć

  My mobile © 2008-2015. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści i grafik bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt